به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، احمد پایدار با اشاره به اینکه ویروس کرونا برخی از برنامه‌ها و فعالیت‌های مرکز خلاقیت را مختل کرده است، اظهار کرد: از آغاز فعالیت مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری بندرعباس، راهبرد ما بر پایه آموزش، نمایش و فروش صنایع‌دستی بندرعباس استوار بوده است.

وی با تاکید بر ساخت صنایع‌دستی با ارایه آموزش‌های لازم، افزود: برنامه پیش‌بینی شده این است که پس از آموزش، تولیدات در مکانی مناسب نمایش داده شود تا این محصولات فاخر به مرحله فروش برسد.

به گفته پایدار، در شهرداری بندرعباس تلاش بر این است تا هر آنچه برای ترویج صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی بندرعباس لازم است، مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد.

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری بندرعباس تصریح کرد: در حوزه صنایع‌دستی بندرعباس بیش از ۸۰۰۰ کارآفرین مشغول به فعالیت هستند و سهمی در خلاقیت و توسعه این حوزه دارند.

وی گفت: ۹۰ درصد این افراد را بانوان تشکیل می دهند که سهمی به سزا در اقتصاد خانواده‌ها و رونق کسب و کار ایفا می‌کنند.

پایدار اضافه کرد: برنامه‌هایی که بر پایه آموزش‌، نمایش و فروش در دست اقدام قرار گرفته، شامل تولیدات سفالی، صنایع پارچه‌ای، تزئینات لباس، صنایع چوب، صنایع دستی دریایی و صنایع‌دستی آیینی است.

به گفته مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری‌های نوین شهرداری بندرعباس، برای فروش صنایع دستی در داخل و خارج از کشور، راه‌اندازی بازار مجازی صنایع‌دستی در دستور کار شهرداری است.

وی در ادامه با بیان اینکه راه‌اندازی سه مرکز برای آموزش، نمایش و فروش صنایع‌دستی بندرعباس در مناطق سه‌گانه شهرداری در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: استفاده از فضای مجازی در گسترش هر چه بیشتر صنایع‌دستی و هنرهای بومی جزو دیگر برنامه‌های مرکز خلاقیت شهرداری بندرعباس است.

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری بندرعباس در تشریح سایر اقدامات و برنامه‌های در حال پیگیری این مرکز، تصریح کرد: سعی داریم تا نمادواره‌هایی با موضوع صنایع دستی و آیین‌های سنتی، زینت بخش میادین، معابر و بلوارها باشد.

پایدار عنوان کرد: هم اندیشی با کارآفرینان، صاحبان حرف و مشاغل، صنعت گران، کارشناسان، دانشگاهیان، بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی از دیگر برنامه های مرکز خلاقیت برای گسترش صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی بندرعباس است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: