به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این رودخانه با مشارکت اجتماعی بهره برداران شیلاتی هرمزگان برای اولین بار لایروبی می گردد گفت: شیلات هرمزگان همراه با اجرای وظایف سازمانی خود  در کنار مردم روستاهای ساحلی است و در راستای توسعه و  پیشرفت آنها از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت مسئولیتهای اجتماعی و لزوم حرکت در این مسیر گفت: این موضوعهمواره در بین جامعه شیلاتی به ویژه صیادان و آبزی پروران مورد توجه بوده است گفت:این مهم، همبستگی و ارتباط خوب و مؤثری را بین مردم و فعالیت های شیلاتی به وجود آورده است.

دریایی تصریح کرد: ایجاد مزارع و مجتمع های پرورش میگو ،صید وصیادی و همچنین ایجاد صنایع پشتیبان فعالیت های شیلاتی  مانند کارخانه های عمل آوری، سردخانه ها و ... در نوار ساحلی و روستاها ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خوبی را به دنبال داشته است که بدون شک مشارکت های اجتماعی توامان ناشی از  این فعالیت ها نقش بسزایی در توسعه و آبادانی بیش از پیش نوار ساحلی داشته و خواهد داشت.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه لایروبی رودخانه منتهی به سایت عدالت نقش بسزایی در اجرای مسئولیت های اجتماعی پرورش دهندگان این سایت دارد گفت: امید است با تعامل جامعه شیلاتی شاهد تداوم این روند در توسعه همه بخش ها باشیم.

مدیرکل شیلات هرمزگان خاطر نشان شد: اعتبارات، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز عملیات لایروبی رودخانه گزی شهرستان سیریک با تعاملات شیلات ،نماینده حوزه شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان  تامین شده است.

گفتنی است شیلات هرمزگان در گذشته نیز در کمک به روستاهای سیل زده و همچنین ترمیم مسیر های سیل زده جاسک مشارکت فعال داشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: