به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مصطفی فرهمند با بیان اینکه مناطقی که بستر مناسب برای اینترنت ندارند در ماه های آینده منتظر خبرهای خوشایندی باشند، اظهار داشت: بیش از 68 درصد دانش آموزان استان هرمزگان بهره بردار شبکه شاد هستند و با گسترش پوشش اینترنت در مناطق روستائی خصوصاً مدارس مناطق بشاگرد، حاجی آباد و جاسک و همچنین برطرف شدن برخی مشکلات زیرساختی، تعداد دانش آموزان تحت پوشش شبکه شاد افزایش می یابد.

وی افزود: عمده مشکل دانش آموزان ما در شبکه شاد، احراز هویت آنها است و همچنین بروز برخی مشکلات فنی در شبکه شاد است و تا کنون تعداد 87 درصد مدارس استان به شبکه ملی کشور دسترسی دارند.

فرهمند ادامه داد: شاید یکی از بزرگترین دستاورد شبکه شاد را می توان فراهم آوردن یک بستر امن و ایزوله برای دانش آموزان است که از بروز بسیاری از تهدیدها و آسیب های پیرامونی جلوگیری می کند.  

رئیس اداره فناوری و اطلاعات آموزش و پرورش هرمزگان تصریح کرد: شبکه شاد یک شبکه ملی و رسمی است و به هر دلیلی اگر دانش آموزان نتوانند از این بستر و شبکه استفاده کنند از طریق مدیران مدارس و کارشناسان فناوری مناطق آموزش و پرورش قابل پیگیری است.

فرهمند، شبکه شاد یک شبکه ملی نوپایی دانست و گفت: انتظار بر این است که به تدریج از مسائل شبکه شاد کاسته شود و بر امکانات آن افزوده گردد، کما اینکه تا کنون این اتفاق در حال رخ دادن است و شبکه شاد مورد استفاده در فروردین ماه سال جاری با این شبکه شاد فعلی که الان مورد استفاده دانش آموزان قرار دارد، بسیار متفاوت و بهتر است به طوری که طبق آخرین آمار ظرفیت پهنای باند این شبکه 300گیگابیت در ثانیه رسیده است که این یک پهنای باند فوق العاده ای می باشد که در اختیار شبکه شاد گذاشته شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: