به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، با حضور فرماندار بندرعباس، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، رئیس پارک علم و فناوری استان و جمعی از مسئولین شهرستانی، آزمایشگاه مرکزی علوم پایه پژوهش سراهای هرمزگان به بهره برداری رسید.

عزیرالله کناری فرماندار بندرعباس در حاشیه افتتاح این آزمایشگاه گفت: در راستای کیفی بخشی به آموزش باید تلاش شود تا آزمایشگاهها مجهز در مناطق افزایش یابد.

وی افزود: پژوهش سراها باید تلاش کنند تا دانش آموزان بی بضاعت و دانش آموزان مناطق کم برخوردار نیز فرصت بروز استعدادها و خلاقیت های خود را داشته باشند.

کناری تصریح کرد: بندرعباس به عنوان یکی از سه شهر صنعتی کشور، ظرفیت های بیشماری برای استفاده و بهره گیری از اختراعات دانش آموزان را دارد و می توان با هماهنگی های بیشتر، اختراعات و نواوری دانش آموزان هرمزگانی را به سمت صنعتی شدن پیش برد.

موسی دادی زاده سرخائی مدیرکل آموزش و پرورش گفت: آزمایشگاه مرکزی علوم پایه پژوهش سراهای هرمزگان به عنوان واحد عملیاتی نظام آموزشی، با پرورش تفکر خلاق، تربیت افرادی کاوشگر، آفریننده، نوآور و مولد، نقش مهمی در شکوفایی خلاقیت دانش آموزان دارد.

وی افزود: این آزمایشگاه با اعتباری بالغ بر 760 میلیون ریال در سالنی با زیربنای 120 متر مربع تجهیز شده است.

دادی زاده خاطر نشان کرد: آزمایشگاه مرکزی علوم پایه پژوهش سراهای هرمزگان در پژوهش سرای شهید اصغر قاسمی ناحیه یک بندرعباس واقع شده است که تمامی دانش آموزان می توانند با برنامه ریزی و تعیین وقت، در این آزمایشگاه به امر آموزش بپردازند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: