به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،  حمید رضا محمد حسینی تختی با اشاره به ابلاغ سیاست های جدید و اعمال محدودیت های رفت و آمدی  در بنادر مرکز استان گفت: ارائه خدمات در مسیرهای سه گانه بندرشهید حقانی – قشم – هرمز همه روزه از ساعت ۶ صبح آغاز و تا ساعت ۱۸  ادامه دارد.

وی افزود: ارائه خدمات در ساعات یاد شده از بند شهید حقانی به جزیره قشم و بلعکس به شکل مستمر و برای جزیره هرمز سه سفر برای رفت در ساعات (۷صبح -۱۳و۱۷ عصر ) و برگشت از هرمز ساعت ۸ صبح و ۱۴:۳۰ بعد ظهر انجام می پذیرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با تاکید به اینکه سفر بومیان منطقه منوطه به انجام مراحل احراز هویت است خاطرنشان کرد: لازمه سفر افراد غیر بومی به جزایر استان احراز شرایط سفر( ارائه ماموریت اداری – انجام امور قضایی – اموردانشگاهی و...) تعیین شده و از سفر افراد فاقد شرایط وگردشگران  ممانعت به عمل می آید .

محمد حسینی تختی با اشاره به برقراری ارتباط مستقیم سامانه تهیه بلیط بندر شهید حقانی با سامانه وزارت بهداشت که چندی پیش برقرار شده است اظهار داشت: پس از انجام مراحل احراز هویت چه برای افراد بومی و چه غیر بومی  اسامی در سامانه تهیه بلیط بندر بارگذاری و پس از دریافت پاسخ تست سلامت افراد از سوی سامانه وزارت بهداشت نسبت به صدور بلیط شناور اقدام می شود.

به گفته مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر کلیه الزامات بهداشتی و مراقبتی ابلاغی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، گند زدایی بنادر و شناورها و غیره انجام و در طول مسیر دریایی به منظور تهویه هوا درب شناورها با رعایت الزامات ایمنی چندین بار باز و بسته می شود .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: