به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، استاندار هرمزگان با بیان اینکه این استان 39درصد طول نوار ساحلی کشوریعنی بیشترین سهم این حوزه را در اختیاردارد، اظهار کرد: 332 سازه و تاسیسات دریایی در هرمزگان وجود دارد که 81درصد آن متعلق به بخش دولتی و 19درصد مربوط به بخش خصوصی است.

مهدی دوستی ، با اشاره به کاربری هر یک از این سازه ها، افزود: 28درصد این سازه ها دارای کاربری نفتی، 18درصد تفریحی، 15درصد صیادی، 14درصد چند منظوره، 11درصد صنعتی، پنج درصد تجاری، یک درصد تاسیساتی و مابقی کاربری های متفرقه دارند.

دوستی با اشاره به بررسی بند ( د ) مصوبات چهل و چهارمین  نشست هیئت مقررات زدایی به منظور تسریع در صدور مجوزهای سازه ها و تاسیسات دریایی به عنوان دومین دستور کار این نشست، گفت: با راه اندازی اسکله های تخصصی و با مدل فعلی توسعه این اسلکه ها، شیوه سنتی مبادلات تجاری و معیشت بومیان به تدریج از بین می رود که باید این مدل های توسعه‌ای به گونه‌ای تعریف شود که معیشت ساکنان محلی با مشکل مواجه نشود.

رییس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان همچنین با اشاره به مصوبات نشست امروز، گفت: تمامی دستگاه های دولتی و بخش خصوصی برای اخذ مجوز بهره برداری و سازه های دریایی موجود مکلف شدند حداکثر تا دوماه آینده مدارک مورد نیاز را ارائه کنند.

وی عنوان کرد: دستگاه های پاسخ دهنده به استعلام های اداره کل بنادر و دریانوردی، وفق مهلت مقرر در بند (د) مصوبات چهل و چهارمین نشست هیئت مقررات زدایی ابلاغی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی، باید نظر خود را مستدل، شفاف و حداکثر در سقف زمان قید شده اعلام کنند.

استاندار هرمزگان همچنین گفت: تمامی مالکان سازه ها و تأسیسات دریایی  به‌ویژه بنادر مسافری، گردشگری و شیلاتی موظف شدند حداکثر تا سه ماه آینده نسبت به رعایت ضوابط و موازین ایمنی تردد و دریانوردی اقدام کنند.

انتهای پیام

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: