پهلودهی 10 کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در فروردین ماه امسال ۱۰ فروند کشتی حامل انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که از این تعداد شش کشتی شامل محصول استراتژیک گندم است.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، علیر‌ضا محمدی کرجی‌ران در تشریح میزان واردات، تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی غیرکانتینری به بندر شهید رجایی در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تاکنون، ۱۰ فروند کشتی حامل ۵۹۸ هزارو ۹۰۱ تن انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

محمدی با اشاره به میزان واردات گندم به عنوان یک محصول استراتژیک بیان کرد: از ۱۰ کشتی پهلودهی شده در بندر شهید رجایی، شش کشتی حامل ۳۹۶ هزارو ۳۱۸ تن گندم بوده که ۲ فروند از این شناورها هم اکنون درحال تخلیه گندم‌های وارداتی خود هستند.

وی عمده کالاهای اساسی وارد شده را علاوه برگندم،روغن، ذرت و کود اعلام کرد و گفت: طی این مدت ۹۸ هزار و ۶۸۳ تن کود، ۷۱ هزارو ۵۰۰ تن ذرت و نیز ۳۲هزار و ۴۰۰ تن روغن وارد بندر شهید رجایی شده‌اند.

به گفته محمدی ، در حال حاضر نیز ۳ فروند کشتی در مجموع حامل ۱۶۲ هزارو ۲۱۱ تن گندم و برنج در لنگرگاه بندرعباس درحال طی نمودن فرآیند اسنادی خود هستند .

گفتنی است، کالاهای اساسی در تعریف عمومی مشمول کالای ضروری است، به تعبیری برخی کالاها مانند سوخت بنزین وگاز، گندم، برنج، روغن نباتی، گوشت قرمز، جو وذرت به دلیل قرار گرفتن در سبد مصرفی و تأثیر آن بر روی بازار عرضه و تقاضا با نام کالای اساسی معرفی می‌شود.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار هرمزگان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار هرمزگان

  اخبار برگزیده