به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر جاسم جادری با تبریک و گرامیداشت 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای، عنوان کرد: دانشمندان و متخصصان ایران اسلامی با تلاش شبانه روزی خود طی سالیان اخیر، موفقیت ها و پیشرفت های چشمگیر و بزرگی را در عرصه فناوری هسته ای در کشور رقم زده اند.

وی استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را از حقوق مسلم ملت بزرگ ایران دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران همانند سایر کشورها حق دارد در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی از انرژی هسته ای استفاده کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در راستای حفظ و صیانت از حقوق هسته ای ملت ایران تلاش کرده است، اظهار داشت: خوشبختانه تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، موجب اثبات حقوق ملت ایران و حفظ دستاوردها و دانش هسته ای کشور شده و در کنار آن نیز تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران رفع خواهد شد.

جادری با تمجید از تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای در مذاکرات لوزان، تصریح کرد: استفاده از فناوری هسته ای از حقوقی است که دولت و ملت ایران بر استفاده از آن ایستادگی کرده اند و در این زمینه کوتاهی نخواهند داشت.

وی با گرامیداشت یاد شهدای هسته ای کشور، خاطرنشان کرد: بنده این روز بزرگ را به تمامی مردم ایران و به خصوص دانشمندان و فعالان عرصه فناوری هسته ای تبریک می گویم و امیدوارم پیشرفت های کشور در این زمینه در عین تعامل های بین المللی تداوم داشته باشد.