به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، عباس امینی‌زاده در مراسم گرامیداشت روز زن ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: بخشی از جامعه ما متعلق به خانم‌ها بوده و تلاش‌ها و مجاهدت‌های آنها بوده که خیلی از آقایان توانسته‌اند به موفقیت دست یابند.

وی افزود: تاریخ و جامعه خودش شاهد و گویای این موضوع است که از ابتدای خلقت بشر تاکنون، هرجا که زن‌ها نقش پر رنگ‌تر در جامعه داشته‌اند و در جهت مثبت جامعه را ثوق داده‌اند، مردم خواستار برنامه‌‌های تربیتی آنها بوده است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: دنیای پیچیده فعلی که از تلاطم‌ها و موضوعات متفاوتی بهره‌برداری می‌شود، این خانم‌ها و زنان جامعه هستند که با بهره‌گیری از الگوهای برتر و خصوصاً الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا‌ (س) توانسته‌اند هم خودشان و هم جامعه را در برابر تهاجمات مصون بدارند.

امینی‌زاده با تأکید بر اینکه نقش خانم‌ها در جامعه بسیار ارزنده است، ادامه داد: حتی بارها شاهد بوده‌ایم که مردان و پسران جامعه نیز تابع تربیت آنها قرار گرفته‌اند.

وی تأکید کرد: اگر ما به جزئیات مسائل تربیتی و اجتماعی جامعه بپردازیم و کنکاش لازم را در آن داشته باشیم، خارج از این تعبیر چیز دیگری نخواهد بود.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: علاوه بر تأثیرات تربیتی و اجتماعی که خانم‌ها دارند، می‌توانند تأثیرات متفاوتی در توسعه جامعه نیز داشته باشند.

امینی‌زاده بیان کرد: نقشی که بانوان در بخش‌های مختلف علمی و فناوری و همچنین در توسعه ادارات مختلف در موضوعات زیرساختی جامعه دارند، گویای موضوع جایگاه ویژه بانوان و تأثیرگذاری آنها است.

وی با تقدیر از کارکنان شهرداری بندرعباس و خصوصاً بانوان کارمند این مجموعه، تأکید کرد: دقت نظر آنها در بخش‌های مختلف به عنوان الگو مطرح است و در شهرداری بندرعباس نیز بدست آمدن نتایج خوبی مرهون زحمات خواهران در کنار آقایان است.

شهردار بندرعباس ادامه داد: با برگزاری مراسمات اینچنینی تنها می‌توان قطره‌ای از زحمات بانوان را ارج نهاد.

امینی‌زاده اضافه کرد: همه ما انسان‌ها همواره در جهت رسیدن به مدارج بالا، نیازمند اخلاق و موضوعات معنوی هستیم و حتی زندگی مادی نیز نیازمند توجه به فضایل اخلاقی است و اگر بخواهیم مسیر را بهتر و سریعتر پشت سر بگذاریم، باید یک الگوی مناسب برای خودمان داشته باشیم.

وی گفت: بهترین الگویی که در طول تاریخ اسلام برای مردان و زنان اثر بخش بوده و در دنیای اسلام از آن بهره گرفته شده، وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا (س) است که می‌توان به نقش این بانوی بزرگوار در هدایت مردم و توجه به خانواده و اطرافیان اشاره کرد.