به گزارش خبرگزاری برنا در کیش٫ دکتر مونسان دراین مراسم با بیان اینکه حجم زیادی از ابزارها دراختیار استکبار جهانی است گفت: این کشورها با استفاده از این ابزارها درپی وارونه جلوه دادن حق هستند تا جهانیان نسبت به ظلمهایی که به مردم مظلومی مانند مردم یمن می شود هیچ واکنشی نشان ندهند.

وی افزود:امروزه ابزارهای ارتباطی٫ اطلاعاتی ورسانه ها از قدرت بیشتری نسبت به سخت افزار بهره مندند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: د رمقابل استکبارجهانی با پیشرفته ترین ابزارها وبنگاههای خبری رسانه های جمهوری اسلامی ایران برای رساندن صدای مظلومان به گوش جهانیان تلاش می کنند.

وی با اشاره به ویژگیهای منحصر به فرد جزیره کیش واهمیت اطلاع رسانی واخبار دراین جزیره گفت: مسئولیت رسانه ها درجزیره کیش تنها به تامین نیازهای شهروندان محدود نمی شود بلکه برنامه ریزیها باید به گونه ای باشد که حفظ وافزایش گردشگران نیز درآن پیش بینی شود والبته این امر به همت مسئولان رادیو وسیما درجزیره کیش رویداده است.

دکتر مونسان همچنین ضمن اعلام آمادگی برای ادامه همکاری ها با صداوسیمای مرکز کیش از تلاشهای سید عبدالرضا کیا مدیرکل اسبق این مرکز تقدیروتشکرو برای محمد قاریان پور از خداوند متعال طلب توفیق کرد.

حجت الاسلام موسوی مقدم معاون امورمجلس رسانه ملی نیز دراین مراسم از تکنولوژی وفناوری به عنوان اجزاء لاینفک زندگی امروز یاد کرد وافزود: رسانه های بیگانه برای دست یافتن به اذهان همه مردم جهان از برترین تکنولوژی استفاده می کنند ودراین جنگ رسانه ای مانیز باید از همه ظرفیت هایمان بهره بگیریم.

وی افزود: رسانه های بیگانه با سانسوررفتارهای ظالمانه کشورهای مستکبر سعی می کنند از انعکاس اتفاقات ضد حقوق بشر درجهان جلوگیری کنند درحالیکه رسانه های کشوردرجبهه مقابل آنها به مدلی برای استکبار ستیزی وبیداری مردم دنیا تبدیل شده اند.

معاون امورمجلس رسانه ملی این اقدامات رسانه های بیگانه را کاملا آگاهانه وبرگرفته ازیک فرماندهی واحد با پردازش اطلاعات براساس تاکتیک وتکنیک های روانی دانست تا آنچه را می خواهند درذهن مخاطب القا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم تاکید کرد: پتانسیل های فرهنگی کشوربه عنوان یکی از مهمترین داشته های برنامه سازان رسانه ملی به خوبی از طرف مکشورهای همسایه وایرانیان مقیم خارج از کشور دیده شده وبسیارند کسانیکه ترجیح می دهند فرزندانشان با ارزش های فرهنگ جمهوری اسلامی ایران خو بگیرند.   

وی درپایان با اشاره به رشد وبالندگی مرکز کیش وتقدیر از تلاش های دکتر مونسان دراین توسعه کمی وکیفی از زحمات سید عبدالرضا کیا تشکر کرد.

دراین مراسم مدیرکل اسبق صدا وسیمای کیش با ارائه گزارشی به تشریح عملکرد این مرکزدردوران مدیریتش پرداخت.

قاریان پور مدیرکل جدید صداوسیمای کیش نیز با تشکر از تلاش های سید عبدالرضا کیا ابراز امیدواری کرد با تولید برنامه های شایسته گامی موثردرشناساندن ظرفیت های کیش بردارد.

مراسم تکریم مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش با اهدای لوح تقدیربه مدیرکل سابق و اعطای حکم به مدیرکل جدید خاتمه یافت.