به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور سرهنگ علی‌نژاد جانشین فرمانده سپاه امام‌سجاد(ع)، سرهنگ آران مسئول بسیج سازندگی هرمزگان، مهندس حیدری پوری مدیرکل جهاد کشاورزی، دکتر فتح‌الهی مدیرکل بانک مهر اقتصاد استان و سایر نمایندگان از ادارات و سازمان‌های هرمزگان در محل سپاه امام سجاد(ع) برگزار شد.

در ابتدای این نشست سرهنگ‌آران با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان بسیج سازندگی در ماه‌های اخیر و همچنین مرور مصوبات جلسه پیشین پرداخت.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی گفت: اخیر حضرت آقا تاکید فراوانی بر اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی کرده‌اند و ما ملزم به اجرای هر چه بهتر آن هستیم.

مسئول بسیج سازندگی هرمزگان با اشاره به همکاری خوب سایر دستگاه‌ها در پیشبرد مباحث اقتصاد مقاومتی در استان گفت: بانک مهر اقتصاد و اداره کل جهاد کشاورزی همکاری بسیار خوبی با بسیج سازندگی داشته‌اند که شایسته تقدیر است.

وی با بیان اینکه امروز اجرای طرح خوب طرح اقتصاد مقاومتی در جامعه می‌توند ضامن تلطیف مشکلات اقتصادی باشد گفت: این طرح با هماهنگی بیشتر مسئولین و راه‌اندازی اتاق‌های فکر عملی خواهد بود.

در ادامه این جلسه مدیرکل جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به مشکلات پیش رو برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی، بر کیفیت بیشتر ارائه محصولات اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

وی با اشاره به مشکلات بسیاری از متقاضیان در به فروش رساندن محصولان خود گفت: اساسی‌ترین مشکل برای اجراکنندگان طرح‌های اقتصادی مرحله آخر یعنی فروش محصولاتشان است.

مدیرکل بانک مهر اقتصاد هرمزگان ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با کارگروه اقتصاد مقاومتی استان تصریح کرد: بانک مهر اقتصاد همواره در کنار بسیج سازندگی برای تخصیص اعتبارات و تسهیلات به متقاضیان طرح‌های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی خواهد بود.