به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سید رحیم میر شاه ولد صبح امروز در جمع مدیران و کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارات آموزش و پرورش سراسر هرمزگان افزود: قطعا توجه جدی و تمرکز بر شاخص های ارزیابی عملکرد به بهبود فرآیندها در مدیریت منجر می شود و آنچه به عنوان محور کار در پروسه ارزیابی عملکرد مد نظر است تمرکز بر قانون و پرهیز از سلیقه محوری است.

وی تصریح کرد: در حوزه ارزیابی عملکرد با رعایت ضوابط و پرهیز از رویکرد انفعالی، باید مستقل عمل کرد و نباید برخی ملاحظات در بیان حقیقت تاثیر گذارباشد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش همچنین با تاکید بر آموزشهای ضمن خدمت ویژه کارکنان خاطرنشان کرد: آموزشهای ضمن خدمت باید به شکل مستمر در دستور کارباشد و راهنمایان آموزشی از آخرین تحولات آموزشی اداری مطلع باشند.

به گفته میرشاه ولد درکنار دیدن نکات مثبت آنچه مهم است اینکه نقد سازنده و موثر نیز باید همواره مطرح باشد که این امر به معنی مچ گیری و برجسته نمایی نقاط ضعف نیست بلکه هدف اصلاح امور است.

وی همچنین گفت:ملاک های تشویق و صدور تقدیرنامه مشخص است و نباید با کلی نگری بهانه های جزیی از این ظرفیت استفاده کرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش همچنین تاکید کرد: کارشناسان و مسوولان ارزیابی عملکرد باید به عنوان چشم بیدار مجموعه به دقت و بدون هرگونه ملاحظه ای درچارچوب قانون به انعکاس موارد بپردازند و جایگاه مهم خود را مد نظر داشته باشند.

در این گردهمایی مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان آموزش پرورش را منزلگاه همه مشفقین کشور و همه دلدادگان تعالی و پیشرفت کشوردانست و اظهارداشت: این مجموعه منزلگاه بسیار وسیعی برای معرفت و فضیلت و سجایای اخلاقی است و همه ما باید با تکیه بر قانون در رشد و تعالی مجموعه سهیم باشیم.

علی کرمپور افزود:آموزش و پرورش بستر توسعه و اصلاح کشوراست که دستیابی به این امر در گرو توجه جدی مدیران و مسوولان این مجموعه به اهداف و راهبردهای ابلاغی است.

وی تصریح کرد:قطعا سعادت نظام تعلیم و تربیت و رسیدن به اهداف کلان منوط به حرکت در چارچوب سند راهبردی آموزش و پرورش یعنی سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه است که این مهم باید فصل الخطاب همه باشد.

وی با قدردانی از حسن توجه وزارت آموزش و پرورش به شاخص های آموزش و پرورش این خطه از میهن اسلامی یادآور شد: خوشبختانه آموزش و پرورش هرمزگان در مسیر تحولگرای خود چشم انداز روشنی را دارد که قطعا پویایی مجموعه ی بازرسی و ارزیابی عملکرد در نیل به این اهداف موثر بوده است.

گفتنی است مشاور وزیر و مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در سفر به هرمزگان علاوه بر حضور در گردهمایی کارشناسان ارزیابی عملکرد ادارات آموزش و پرورش در جمع روسای مناطق 22گانه آموزش و پرورش استان نیز حضور یافت و به تبیین اهداف و برنامه های وزارت آموزش و پرورش پرداخت.