به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در حاشیه برگزاری مراسم بزرگداشت مجاهد مبارز حجت الاسلام والمسلمین عباسی ،ایمان را کلیدواژه هر حرکت صحیح در جامعه عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به سعادت و موفقیت در هر اقدام کوچک و بزرگ باید با ایمان و ارده قوی حرکت کرد.

وی ایمان آورندگان را انسانهایی عنوان کرد که به بلوغ و کمال عقلانی رسیده اند و گفت: ایمان دستاوردهای ارزشمند حیات عقلانی و عقل پرورده شده با علم و حرکت مبتنی بر دانش است.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایمان با سخن و حرف زدن به دست نمی آید بلکه ایمان و اخلاص در اختیار افرادی است که دارای عقل و خرد اند. وی ایمان ،عقل و خرد و علم و دانش را یکی از شاخصه های مهم انسانی دانست و تصریح کرد: عقل پرورده شده با علم انسان را به قله های رفیع و تکامل خواهند رساند.

ابوترابی فرد تاکید کرد: هر موفقیت بشر حاصل دستاوردهای حیات علمی و عقلانی است و آنچه باعث خلاء در رسیدن این موفقیت می شود غفلت از حقیقت علم و ایمان است.

این مسئول کشوری با بیان اینکه جبهه های مقدس را علم و ایمان و دانش مدیریت کرده است خاطر نشان کرد: انچه ایران را به یک قدرت سیاسی و برتری در حوزه فناوری تبدیل کرده قدرت ایمان، علم و دانش است.

وی اسراف در زندگی را عمل کردن برخلاف عقل ، علم و ایمان عنوان کرد و گفت: هیچ ملتی با اسراف مرفه نمی شود ملتها در سایه تولید و استفاده صحیح از منابع به حیات انسانی رسیده اند.

ججت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد با بیان اینکه ایمان محصول پیوند علم و عمل است تشریح کرد: جوانان این کشور باید با گره زدن عمل با علم و با یک پشتوانه علمی سطح ایمان و دانش خود را در پیشرفت کشور بکار گیرند.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با یاری خدا و سلوک مبتنی بر علم در سایه هجرت و جهاد و تلاش خستگی ناپذیر مدیریت صحیح منابع حرکت مبتنی بر علم و دانش ، و برنامه ای به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت شود .

ابوترابی فرد در پایان خاطر نشان کرد: جوانان ما با اراده و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری با حمایت دولت و مردم با دانش و علم واقعی اایران را به یک قدرت اقتصادی تبدیل خواهند کرد.