به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، میری رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان در دومین جلسه شورای پژوهشی شورای هم خانواده ضمن تبریک هفته دفاع مقدس بیان داشت: با همکاری و پیشنهاد رئیس سازمان ساختمان های سازمان صنعت،معدن و تجارت هرمزگان را به نام شهدا مزین نمودیم و پیشنهاد میکنیم اعضاء شورای هم خانواده مراکز آموزشی، سالن ورزشی و یا واحدهای اداری را به نام شهدا مزین نمایند.

وی به شرح برنامه ها و عملکرد اقدامات انجام شده پرداخت و اظهار داشت: هدف اصلی جلسه بررسی طرح ها و معرفی به صندوق نوآوری و شکوفائی است .

میری از افزایش ظرفیت بودجه استان خبر داد و خاطر نشان کرد: شرایط و ضوابط دانش بنیان شدن شرکت ها مشمول حداقل 10 درصد درآمد یک سال مالی شرکت از فروش کالاست.

وی به راه اندازی مراکز تحقیق و توسعه R&D  در بخش های تحقیقاتی مستقل در واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی اشاره کرد و گفت: هدف از ایجاد مراکز تحقیق و توسعه R&D ارتقاء انگیزه در جهت اجرای نظام دانش محور و هدفمند نمودن فعالیت های پژوهش و توسعه ای واحد های تولیدیصنعتی و معدنی و ارج نهادن به تلاش آنان در راستای نیل به اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 20 ساله می باشد.

در ادامه سهراب رضوانی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و رشادت ها و جان فشانی های شهدای هشت سال دفاع مقدس که باعث آسایش امروز ملت ایران شده اند گفت: مردم کشور ایران دیگر از واژه جنگ و تحریم واهمه ای ندارند چون جنگ و تحریم را عاملی برای پیشرفت کشور و اعتماد به دانشمندان و نیروهای خودی می دانند.

رضوانی اظهار امیدواری کرد: با حمایت و بررسی از طرح های دانش بنیان و معرفی واحدها به صندوق نوآوری و شکوفائی کشور پروژه های دانش بنیان در استان احصا شوند و بتوانند از تسهیلات و خدمات مربوطه استفاده نمایند. زیرا شرکت ها و موسسات دانش بنیان از پرداخت هزینه های عوارض و حقوق گمرکی و سود بازرگانی و عوارض صادراتی معاف هستند.

در ادامه از شرکت کنندگان و مدیران شرکتهای تولیدی درخواست نمودند در صورت داشتن طرح می توانند با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تا در راستای حمایت از آنان در صورت دانش بنیانی بودن طرح، حمایت شده و از تسهیلات صندوق استفاده نمایند.

در پایان از مشارکت و حضور دستگاههای شرکت کننده در دومین جلسه شورای پژوهش و فناوری تشکر نمودند.

شایان ذکر است: در دومین جلسه شورای پژوهشی دستگاههای شرکت کننده آخرین اقدامات انجام شده را تشریح نمودند.