به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سکینه محمودی با بیان این مطلب افزود: برگزاری همایش فرهنگی ورزشی بانوان که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس و با مشارکت هیات ورزشهای همگانی ، اداره کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش هرمزگان در هفته تربیت بدنی برگزارمی گردد نمونه ای از فراهم آوری بستر حضور بانوان در عرصه های ورزشی است که می تواند در قالب جشنواره های فرهنگی ورزشی در طول سال استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه در این همایش بانوان در رشته های آمادگی جسمانی ، ژیمناستیک ، ایروبیک ، پیلاتس و ...به رقابت می پردازند، از برنامه های آموزش و پرورش هرمزگان درراستای توسعه و ترویج فرهنگ ورزش و سلامتی در بین کارکنان خبر داد.

به گفته محمودی : آموزش و پرورش با محوریت سند تحول بنیادین توجه ویژه ای به امر تندرستی و تربیت بدنی دارد که این مهم در قالب برنامه های مختلف ملی و منطقه ای در مدارس دنبال می شود.

مشاور امور بانوان آموزش و پرورش هرمزگان همچنین ادامه داد: علاوه بر توجه جدی به ورزش مدارس ، توسعه فعالیت های ورزشی در بین کارکنان نیز به جد مورد امعان نظر است که این مهم در هرمزگان با حمایت جدی مدیر کل آموزش و پرورش راهبری و هدفگذاری شده است.

گفتنی است: همایش فرهنگی ورزشی بانوان 20مهرماه در سالن فجر بندرعباس با شعار؛ ورزش ، سلامتی ، پویایی و معنویت برگزار می گردد و ورود برای عموم آزاد است.