به گزارش خبرگزاری برنا در بندرعباس، فرماندار بندرعباس در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت جان باختگان حادثه بیت الله الحرام و شهادت سردار همدانی ، بیان داشت : ارتقاء و پیشبرد سطح سلامت شهروندان و بهداشت محیط در سطح شهرستان از مهمترین اهداف این کارگروه می باشد .

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت : داشتن حق حیات و سلامتی یکی از حقوق طبیعی انسان است که خداوند به بشر ارزانی داشته و موافق کرامت انسانی است و لذا بایستی همه ی نهادهای مسئول و دستگاههای عضو کارگروه سلامت ، به نحو مطلوب ماموریتهای خویش را برای کنترل عواملی که تاثیرات سویی بر سلامتی شهروندان و محیط پیرامون آنان را دارد انجام دهند .

احمد پویافر در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان افزود : رعایت بهداشت محیط نقش بسزایی در کنترل عوامل بیماری زا همچنین سلامت جسمی ، روانی و اجتماعی جامعه دارد و در این راستا توجه به امر بهداشت محیط در شهرستان از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است و مسئولین ذیربط باید با تعامل ، همکاری و همراهی یکدیگر در جهت مرتفع نمودن برخی از مشکلات موجود تلاش مضاعف نمایند .

وی با اشاره به هدف برگزاری جلسات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اذعان داشت : برای ارتقای سطح سلامت باید آموزش سلامت ، حفاظت از سلامتی جامعه و پیشگیری از بیماری ها را به طور همزمان با برنامه ریزی منسجم ، هماهنگ توام با عمل انجام داد .

پویافر در ادامه خاطرنشان کرد : خانواده ها با اجرای طرح واکسیناسیون سرخک همکاری های لازم را با ماموران بهداشتی داشته باشند و فرزندان خود را واکسینه کنند .

این مقام مسئول در پایان از مسئولان بهداشتی شهرستان خواست تا از طریق رسانه های جمعی اطلاع رسانی دقیقی نسبت مبحث بهداشت داشته باشند .

شایان ذکر است احمد پویافر فرماندار بندرعباس همچنین اطلاع رسانی به موقع و شفاف از سوی دستگاههای ذی ربط در امر سلامت در زمینه بیماری کرونا ویروس راههای ابتلا و اقدامات لازم جهت پیشگیری و کنترل این بیماریها را خواستار شد .