به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، گردهمایی یک روزه مشترک فرمانداران و بخشداران شهرستان های تابعه استان هرمزگان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارهرمزگان، امام جمعه موقت شهرستان بندرعباس ، رئیس کل دادگستری ، مدیرکل اطلاعات، فرماندهی انتظامی استان و جمعی از مسئولان دستگاههای اجرایی برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان در این همایش گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران بواسطه پشتیبانی مردم ولایتمدار توانسته بعنوان یک قدرت در منطقه و جهان شایستگی و توانمندی خودرا به اثبات رساند.

بهروز اکرمی باشاره به شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری با عنوان دولت ، ملت همدلی و همزبانی افزود: وحدت بین قوا بعنوان خط قرمز دولت و نظام تلقی می شود و دولت یازدهم برای ایجاد این وحدت که بحمد اله ناگسستگی است تمام تلاش خود را انجام می دهد و دشمنان بدانند که حربه اختلاف افکنی بین قوا و مردم  هیچگاه کارساز نخواهد شد .

وی با اشاره به دو انتخابات مهم پیش رو در اسفند ماه سال جاری افزود : تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پویا و با نشاط در حال انجام است و امیدواریم این دو انتخابات بعنوان برگ زرینی دیگر در تاریخ پر افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ثبت شود .

اکرمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم حفظ وحدت گفت: خوشبختانه در استان هرمزگان با درایت استاندار محترم وحدت مثال زدنی در بین مجموعه حاکمیتی و دستگاههای نظامی ، قضایی و اطلاعاتی برقرار است و از طرف استاندار از تمام تلاشگران و کسانیکه ایجاد وحدت را سرلوحه کار در استان قرار داده اند تشکر می کنم .

در ادامه این جلسه فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت : استان هرمزگان بعنوان منطقه ای استراتژیک و قرارگیری در مسیر ترانزیت  کالا و همسایگی با کشور های حوزه خلیج فارس از اهمیت بالایی برخوردار است.

سردار عزیز الله ملکی با اشاره به تلاش مجموعه انتظامی و اطلاعاتی استان برای مبارزه با قاچاق کالا ومواد مخدر افزود : نیروی انتظامی استان تمام تلاش خود را برای شناسایی تیم ها و سرباند های قاچاق و دستگیری آنان انجام خواد داد.

وی  افزود: با تلاش شبانه روزی مجموعه نیروی انتظامی و همکاری دستگاههای اطلاعاتی و دستگاه قضایی اجازه بروز هیچ گونه نا امنی را نخواهیم داد.

ملکی همچنین با اشاره به طرح ممنوعیت ورود اتباع به استان خاطر نشان کرد : تا کنون بیش از 16 هزار نفر اتباع بیگانه غیر مجاز در استان دستگیر شده اند.

وی  ضمن تشکر از استاندار و معاون سیاسی استاندار گفت : با توجه به حجم ماموریت ها و وظایف نیروی انتظامی در امر پیشگیری و مبارزه، نیازمن همکاری سایر دستگاهها در اجرای طرح ممنوعیت ورود اتباع غیرمجاز به استان هستیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به تاکیدات مقام معظم  رهبری مبنی بر نرمش قهرمانانه افزود : کلام مقام معظم رهبری به هیچ عنوان نافی مبارزه با دشنمان اسلام نیست و رفتار دولتمردان نیز نشان از همین موضوع دارد که مذاکرات هسته ای ، خوی استکباری دشمنان را نفی نمی کند و این مذاکرات با حفظ منافع ملی و مصالح نظام انجام گرفته است .

وی با شاره به امنیت موجود در جامعه گفت : لازمه توسعه همه جانبه در تمامی زیر ساخت ها   از جمله بهداشت و درمان ، آموزش وپرورش وسایر حوزه ها، برقراری امنیت است که این موضوع باید سر لوحه کار قرار گیرد.

وی اعتیاد را یکی از معضلات جامعه و عاملی برای اخلال در امنیت عنوان کرد و گفت :موضوع اعتیاد علاوه بر از هم پاشیدن بنیان خانواده به نوعی به امنیت جامعه نیز لطمه خواهد زد که باید برای برون رفت و مبارزه اثر بخش با این پدیده ، راهکاری اندیشیده شود.

حجت الاسلام اکبری در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: خواسته نظام و جامعه برگزاری انتخاباتی آرام و قانونمند است که دستگاه قضایی برای نیل به این هدف تمامی تلاش خود را انجام خواهد داد.