به گزارش خبرگزاری برنا در بندرعباس،علی مرادی مسئول هسته مشاوره دانش آموزی ناحیه یک بندرعباس در جمع اولیاء بیش از 120دانش آموز پایه نهم مدرسه دخترانه شاهد این ناحیه اظهارداشت: در امر تحصیل فرزندان ،خانواده نقش بسزایی دارند و خانواده از عوامل مهم در زمینه پیشرفت تحصیلی دانش آموز یا وقوع افت تحصیلی بشمار می روند.

وی افزود: انگیزه‌ها و علایق تحصیلی دانش آموز ابتدا در خانواده شکل می‌گیرد و به آن جهت داده می‌شود و مسیری برای هدایت آن فراهم می‌شود.

مرادی با اشاره به اینکه در فرآیند مشاوره تحصیلی ، لزوم انجام مشاوره با والدین ضروری است،اضافه کرد: خانواده با جمع آوری وکسب اطلاعات کافی از ویژگیها و استعدادهای فرزندان خود زمینه‌های تحصیلی قادر خواهند بود کمک شایانی برای فرزندان دانش آموز خود باشند.

مسئول هسته مشاوره دانش ناحیه یک بندرعباس تصریح کرد: درسال تحصیلی جاری انتخاب رشته دانش آموزان درپایه نهم متوسطه دوره اول انجام خواهد شد ودراین راستا نیازمند آن است که خانواده ها اطلاعات کافی از چگونگی انتخاب رشته،علایق واستعدادهای فرزندان،ماهیت مشاغل مختلف، آشنایی با رشته ها نظری وفنی حرفه ای وهمچنین وضعت بازارکار دراختیار داشته باشند.

مرادی خاطر نشان کرد:هسته مشاوره دانش آموزی ناحیه یک بندرعباس با 12تن از مجربترین روانشناسان درعرصه های مختلف مشاوره از جمله تحصیلی،بالینی،اصلاح رفتار،تربیتی،ازدواج،اختلاات رفتاری وروان درمانی همه روزه درنوبت صبح آمادگی لازم جهت ارائه خدمات به فرهنگیان و عموم را دارد.