به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حجت الاسلام بهزادی روحانی اعزامی از قم جمعه شب در مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) در امامزاده سیدمظفر بندرعباس با اشاره به خصوصیات فردی و فضائل اخلاقی آن امام همام اظهارداشت: هشتمین پیشوای امامت و ولایت در جود و بخشش، الگویی برای مردم زمان خود بود و حلم و بردباری را از پدر بزرگوار خود امام کاظم (ع) به ارث برده بود.

وی در ادامه با اشاره به عزت نفس امام رضا(ع)، افزود: یکی از اهداف شوم مأمون از مسأله ولایتعهدی امام رضا (ع) این بود که آن حضرت را به دستگاه پر زرق و برق نزدیک و به دنیاپرستی و جاه طلبی متهم کند، ولی عزت نفس حضرت، نقشه مأمون را نقش بر آب کرد .

بهزادی افزود، روش برخورد با شیعیان و دوستان اهل بیت را یکی از بخش‌های بسیار آموزنده از سیره و امام رضا(ع) برشمرد و گفت: امام در برخورد با دوستان کمال دقت را می کرد و درس‌های آموزنده ای برای ما مسلمانان به یادگار گذاشت .

وی با اشاره به نحوه برخورد امام رضا(ع) با حکومتداران، میزان دانش و عظمت امام، برخوردهای بسیار ظریف، به موقع و آموزشی آن از بهترین نحوه برخورد با حکومتداران برشمرد که الگویی برای مسلمانان نسل‌های آینده بود.

حجت الاسلام بهزادی با اشاره به رفتار امام رضا(ع) با اهل سنت ابرازداشت: این بزرگوار نسبت به اهل سنت رفتار و برخوردی شایسته و درستی داشته است که یک الگوی کامل در آداب معاشرت با فرق اسلامی است.

گفتنی است در سالروز شهادت امام رضا (ع) علما و مداحان اهل بیت در قالب سخنرانی و مداحی درباره فضایل اخلاقی و معنوی، خدمات و نحوه شهادت آن حضرت برای عزاداران تشریح کردند .

آیین های عزاداری در رثای آن حضرت در جای جای استان با حضور پرشور مردم ولایت مدار باشکوه خاصی در حسینه ها و مساجد این استان به ویژه در امامزاده سید مظفر(ع) برگزار شد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: