به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، "ابراهیم ایدنی" در مراسم ورود کشتی MSC DOMITILLE به بزرگترین بندر تجاری کشور گفت: ظهر امروز(پنج شنبه، دهم دی ماه) بعد از گذشت 6 سال، اولین کشتی خط کانتینری MSC سوییس با ظرفیت 9 هزار و 400 TEU کانتینر در ترمینال شماره 2 بندر شهید رجایی پهلو گرفت.

وی افزود: این کشتی یکهزار و 162TEU کانتینر صادراتی و وارداتی دارد و از بندر شانگهای چین به بندر شهید رجایی آمده است.

ایدنی در ادامه تصریح کرد: قرار است از این پس هر هفته کشتی های خط کشتیرانی MSC در بندر شهید رجایی پهلو بگیرند.

این مقام مسئول اضافه کرد: خط MSC سوییس دومین خط بزرگ کشتیرانی کانتینری دنیاست و با پهلوگیری کشتی متعلق به این خط در بزرگترین بندر تجاری کشور، تعداد لاینرهای خارجی متردد به این بندر به 17 خط افزایش یافت.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، کاهش نرخ کرایه در همین مدت کوتاه برای کالاهای خاور دور از مزایای تردد خطوط لابه بندر شهید رجایی است و کشتیرانی ها از ظرفیت بازار ایران بهره مند می شوند.

وی در پایان گفت: از این پس در بخش های وارداتی و صادراتی کرایه حمل تجار کاهش می یابد و ظرفیت های بیشتری برای کشور ایجاد می شود.

یادآور می شود، آخرین بار کشتی MSC BEATRICE با ظرفیت حمل و نقل 14 هزار TEU کانتینر(از بزرگترین کشتی های کانتینری جهان)  اواخر تیر ماه سال 88 در بندر شهید رجایی پهلو گرفته بود و از آن زمان تاکنون، بیش از 6 سال می گذرد.