به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی کرمپور در نشست کمیته پیشگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک تحصیلی افزود: آموزش و پرورش به عنوان نهاد متولی تعلیم و تربیت و الگو در جامعه، توجه ویژه ای به سلامت اداری دارد و افتخارمی کند که بدون هیچ اغماضی با متخلفان در هر سطحی برخورد جدی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مدارک تحصیلی برآیند جایگاه علمی کشور هستند که باید در صیانت از آن حداکثر تلاش و دقت از سوی مسوولان ذیربط صورت گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان در ادامه با بیان اینکه اموزش و پرورش با برخی مشکلات نظیر صدور مدارک تحصیلی جعلی و کلاهبرداری توسط برخی افراد سودجو و مراکز آموزشی غیرمجاز در آموزش و پرورش مواجه است بیان داشت:این مراکزغیرمجاز تحت عنوان صدور دیپلم فوری و بدون حضور در کلاس و همچنین چاپ آگهی در روزنامه‌ها و اطلاع رسانی در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی تحت عنوان صدور مدرک دیپلم اقدام به جذب داوطلبان می‌کنند که خانواده‌ها باید هوشیار باشند و تصور نکنند که با تبلیغ و یا چاپ آگهی در روزنامه این موسسه می‌تواند معتبر باشد.

وی تاکید کرد: تمام مدارک رسمی آموزش و پرورش از طریق ادارات آموزش و پرورش صادر می‌شود و افراد برای کسب مدرک دیپلم باید به یک واحد آموزشی یعنی مدارس مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند و پس از طی آموزش‌های لازم مدرک دیپلم خود را اخذ کنند .

کرمپور همچنین گفت : ازآنجاییکه تمام مدارک رسمی آموزش و پرورش از طریق ادارات آموزش و پرورش صادر می شود چناچه هر مرکز دیگری اقدام به ارائه دیپلم کند مدارک آن جعلی و آسیب‌های مختلفی را برای افراد به همراه دارد.

به گفته وی: فرایندی به نام استعلام اصالت مدارک تحصیلی وجود دارد و چنانچه در پروسه استخدام افراد مشخص شود مدرک تحصیلی جعلی بوده فرد دچار مشکلات جدی ناشی ازتخلف جعل و کلاهبرداری خواهد شد.

این مقام مسوول اضافه کرد:اگرافراد با دیپلم جعلی اقدام به ثبت نام در دانشگاه کنند پس از استعلام از آموزش و پرورش هویت مدرک و جعلی بودن آن محرز و تمام سوابق تحصیلی آنان باطل خواهد شد و شخص دارنده مدرک جعلی نیز مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزکان با بیان اینکه از اصالت گواهی نامه های مهارت صادر شده توسط سازمان فنی و حرفه ای و فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز استعلام های لازم بعمل می آید، تاکید کرد: در صورت برخورد با گواهی نامه های مهارت جعلی و صوری پیگیری های قانونی بعمل خواهد آمد.

کرمپور در پایان خاطر نشان کردند: علاوه بر جاعلان،فرد استفاده کننده از مدرک تحصیلی نیز متخلف شناخته می شود و اینکه فردی بخواهد با مدارک جعلی به آموزش و پرورش مراجعه کند،بنا بر صراحت قانون،در درجه نخست متهم ردیف اول در جعل و کلاهبرداری است.