به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، ناصر عسکری زاده با بیان این مطلب افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته با آموزش‌ و پرورش استثنایی استان این مرکز باهدف تقویت مهارت‌های یادگیری دانش آموزان در شهرخمیر راه‌اندازی می‌شود.

مدیر آموزش‌وپرورش بندر خمیر توسعه آموزش ‌و پرورش و بهبود کیفیت را در این نهاد وابسته به شناسایی مشکل و ارائه راهکار برون ‌رفت از آن دانست و اظهار داشت: وجود اولیای کم‌سواد و بی‌سواد، ترک تحصیل دانش آموزان، عدم فضاهای آموزشی استاندارد، کمبود کتابخانه‌ها در مدارس و کاهش علاقه‌مندی و انگیزه در دانش آموزان و معلمان ازجمله مشکلات و ضعف در حوزه آموزش‌ وپرورش است که نیازمند نگاهی نو و تازه به آن هستیم.

مدیر آموزش ‌وپرورش بندر خمیر، ساماندهی مناسب نیروی انسانی را یکی از اقدامات مهم درزمینهٔ عدالت آموزشی برشمرد و خاطرنشان ساخت: از مشورت و تجربه معلمان باسابقه بالا در امر آموزش بهره‌گیری می‌شود و در سال پیش رو نسبت به مجتمع‌های آموزشی، ساماندهی نیروهای ابتدایی و پرورشی، جذب سرباز معلم و توزیع امکانات برنامه‌ریزی دقیق‌تر و منسجم‌تری باید صورت گیرد.

عسکری زاده خواستار فعال‌سازی مجمع خیرین علمی در شهرستان شد و گفت هر معلم با احساس مسئولت نسبت به وضعیت علمی منطقه خود می‌تواند گام‌های ارزنده‌ای در این راستا بردارد.

این مقام مسئول با تأکید بر تکریم مراجعه‌کنندگان در فضای اداری تصریح نمود: کارکنان آموزش‌ و پرورش و معلمان پیشگامان عرصه فرهنگ و اخلاق هستند و رفتار آن‌ها باید همراه با تواضع و فروتنی باشد.

وی رعایت انضباط کاری، پاسخگویی به مکاتبات و نوع آوری و ابتکار را ضرورت‌های دانست که لازمه هر کارمند موفق است.

در این نشست اعضای شورای معاونین دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود درزمینهٔ مدارس و مسائل آموزش ‌و پرورش بیان نمودند.