به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، اولین نشست شورای آموزش‌وپرورش در سال 95 با موضوع برنامه‌ریزی هفته معلم و امتحانات خردادماه در این شهرستان برگزار شد.

علیرضا نصری فرماندار بندر خمیر با اشاره به اینکه روز معلم همراه با نام استاد شهید مرتضی مطهری در اذهان تداعی می‌شود افزود: شهید مطهری شخصیتی کم‌نظیر است که در همه ابعاد حرفی برای گفتن داشت.

وی افکار شهید مطهری را مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی خواند و تأکید کرد: جامعه امروز به‌شدت نیازمند به کار بستن تفکرات و نظرات این استاد فرزانه است.

فرماندار بندر خمیر توجه به معلمان را توجه به فرهنگ، علم و آگاهی یک جامعه عنوان کرد و خاطرنشان ساخت تکریم معلمان وظیفه همه اقشار است و باید در گرامیداشت این روز بزرگ کوشید.

در این نشست ناصر عسکری زاده مدیر آموزش‌وپرورش بندر خمیر نیز با تشریح برنامه‌های هفته معلم گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب آثار شهید مطهری، فراخوان مسابقات مقاله و عکس با موضوع معلم، اجرای جشن در مدارس، تقدیر از معلمان برگزیده، موفق و مبتکر ازجمله برنامه‌های هفته معلم در این شهرستان است.

عسکری زاده تلاش مجموعه مدیریتی آموزش‌وپرورش این شهرستان را مبنی بر رضایتمندی جامعه فرهنگیان عنوان کرد و اظهار داشت: به‌روزرسانی معلمان و افزایش بهره‌وری و توان علمی فرهنگیان از دغدغه‌های جدی در این مجموعه محسوب می‌شود.

مدیر آموزش‌وپرورش بندر خمیر خواستار ارائه نظر، طرح و برنامه برای افزایش شتاب علمی شهرستان شد و بیان داشت: استفاده از تجربیات معلمان بازنشسته و معلمان نمونه کمک بزرگی برای دسترسی به اهداف تعلیم و تربیت است.

وی همچنین خبر با اشاره به برگزاری امتحانات نوبت دوم گفت: با توجه به گرمای هوا و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان امتحانات نهایی امسال از 25 اردیبهشت آغاز و تا 18 خرداد ادامه خواهد داشت.

بیش از هزار و 300 دانش‌آموز دختر و پسر در 13 حوزه امتحان نهایی امسال حضور خواهند داشت.

در این نشست اعضای شورای آموزش دیدگاه‌های خود در حوزه مسائل آموزش‌وپرورش بیان داشتند.