به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ،حجت الاسلام احمد پهلوانی گفت: در اولین گردهمایی مسئولان ستادی و استانی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور که از روز قبل در تهران آغاز و تا ظهر امروز ادامه داشت، از دبیرخانه هرمزگان به عنوان دبیرخانه برتر تجلیل به عمل آمد.

وی با بیان این که پس از ارزیابی عملکرد دبیرخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد در شاخص های مختلف طی سال ٩٤، دبیرخانه برتر انتخاب شده است، افزود: برای انتخاب دبیرخانه برتر هشت شاخص درنظر گرفته شده است.

پهلوانی، نتیجه ارزیابی تیم بازرسی ستاد عالی، گزارش های بازرسین حوزه اداری مالی، ارائه گزارش عملکرد و مستندسازی و رشد کمی و کیفی کانون های فرهنگی هنری را بخشی از این شاخص ها برشمرد.

وی عنوان کرد: توجه به محتوا در برنامه ها، اجرای برنامه های ابتکاری تاثیرگذار، برگزاری جشنواره های متعدد، پیگیری روند احداث ساختمان دبیرخانه، برگزاری مستمر کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام)، ارتباط و تعامل مناسب با استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر شاخص های معرفی هرمزگان به عنوان استان برتر است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان ضمن تبریک این موفقیت به اعضای کانون های فرهنگی هنری استان، گفت: همه اعضای کانون های مساجد و کارکنان دبیرخانه در کسب این موفقیت نقش آفرین بوده اند و امیدواریم در سال جاری نیز این روند که در سایه همدلی و همراهی محقق شده است همچنان استمرار یابد.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از ٩٣٠ کانون فرهنگی هنری با مجوز رسمی ستاد عالی در مساجد استان هرمزگان راه اندازی شده است که بیش از ٧٠ درصد از کانون ها در مناطق روستایی به عنوان تنها پایگاه فرهنگی فعالیت می کنند.