به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، در این کارگاه تخصصی دو روزه بیش از 30 نفر از روسای ادارات و کارشناسان واحدهای دریایی، سوپر وایزرها و افسران کنترل ترافیک حضور داشتند.

"مهدی نوفرستی" معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در نشست پایانی این کارگاه به نقش مهم این گونه برنامه ها در راستای افزایش دانش و آگاهی افسران VTS بنادر اشاره کرد و افزود: مدیریت ریسک در بحث کنترل ترافیک کشتی ها با توجه به فشار و استرس کاری کارکنان این حوزه بسیار اهمیت دارد.

وی نقش افسران VTS به ویژه سوپروایزرها را در عملیات کنترل ترافیک دریایی شامل مانیتورینگ، برنامه ریزی عملیات راهنمایی کشتی ها و موارد اضطراری همچون جلوگیری از تصادم و به گل نشستن شناورها نیز تشریح کرد و ادامه داد: دانش، مهارت و تجربه سه عامل مهم در شایستگی نیروهای سوپروایزر محسوب می شود.

نوفرستی گفت: سامانه VTS استان هرمزگان محدوده دریایی حدفاصل شرق جاسک تا 20 مایلی غرب جزیره لاوان شامل جزایر  و آب های تحت پوشش اداره کل بنادر و دریانوردی استان را شامل می شود.

این مقام مسئول افزود: سامانه مذکور در استان 12 سایت و ایستگاه کاری در سواحل و جزایر و 3 مرکز کنترل ترافیک دریایی واقع در بندر شهید رجایی، لنگه و کیش را تحت پوشش دارد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: استانداردها و الزامات سازمان جهانی دریانوردی (IMO) و انجمن بین المللی علایم کمک ناوبری و چراغ های دریایی(IALA) در اجرای عملیات VTS  مد نظر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: سامانه VTS در طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 و مانیتورینگ شبانه روزی شناورهای مسافری و ارایه خدمات به تمامی شناورها با ارائه 2061 خدمت، نقش ویژه ای در تامین ایمنی دریانوردی داشته است.

شایان ذکر است، در بخش دیگری از این نشست سوپروایزرها و افسران VTS به صورت گروه های کاری دونفره به ارایه گزارشی از حوزه های تحت نظارت خود پرداختند و پیشنهادات و نقطه نظراتشان را نیز مطرح کردند.

سامانه ردیابی اتوماتیک کشتی ها (AIS)، آسیب شناسی مسیرهای تردد شناورهای مسافری و بومی سازی سامانه VTS از جمله مباحثی بود که در این کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.