به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فرماندار سیریک بیان داشت: برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در گسترش فرهنگ مشارکت عمومی، تکریم و تشویق خیرین مدرسه ساز که با خدمات ارزنده و شایسته به نظام تعلیم و تربیت و  اخذ تعهدات برای رفع کمبودها و مشکلات فضاهای آموزشی تلاش می کنند ،تاثیر بسزایی دارد.

مبارکی یادآور شد: بخشندگی و کرامت از ویژگی های مردم ایران است و مدرسه سازی توفیق بزرگی است که نصیب خیران شده است و خوشبختانه مردم نجیب ، مومن، متدین و همیشه در صحنه شهرستان سیریک همیشه به خوبی نشان داده اند که در این امر  خدا پسندانه و ارزشمند پیشتاز و سرآمد می باشند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان در این مراسم گفت : آموزش و پرورش ذات مشارکت جویانه دارد و بدون مشارکتهای مردمی به سر منزل مقصود نمی رسد. در تاریخ آموزش و پرورش اکثر کشورها بسیاری از مسائل به یاری و مشارکت مردم حل شده است.

قاسم بهمن زاده افزود : در جشنواره هفده هم خیرین 246میلیارد ریال تعهد شد که بیش از 200میلیارد ریال از تعهد خیرین محقق شده است .همه اینها نشان دهنده بالندگی و کرامت خیرین عزیز هرمزگانی است و امیدواریم این روند تا محو کامل کمبودها در عرصه تعلیم و تربیت ادامه یابد .

محمد فولادی رئیس آموزش و پرورش شهرستان سیریک در این مراسم با قدردانی از مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی گفت : در شهرستان سیریک از ابتدای انقلاب تا کنون بیش از ۵۰ واحد آموزشی کوچک و بزرگ با مشارکت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است.

فولادی تصریح نمود: علی رغم همه مشارکت خوب خیرین مدرسه ساز  و همت بلند این انسان های نیک اندیش و بزرگوار هنوز در سطح شهرستان بیش از ۱۷ واحد آموزشی تخریب و غیر استاندارد در شهرستان وجود دارد که در وضعیت بسیار نامناسبی قرار دارند و از همه مردم و خیرین تقاضای مشارکت در این کار خدا پسندانه و خیر خواهانه از راه دور با آغوش باز می فشاریم.

وی یادآور شد: در شهرستان هنور ۱۸ مدرسه، ابتدایی، راهنمایی و متوسطه هستند که فاقد هر گونه فضای آموزشی می باشند و  بعد از ظهر ها در فضای مدارس شیفت صبح مشغول فراگیری تعلیم و تربیت می باشند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک اذعان داشت: برای ساخت مدارس تخریبی و احداث مدارس فاقد فضای آموزشی شهرستان حداقل به اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان نیاز است تا  انشا الله جشن شکر گزاری  اتمام ساخت فضای آموزشی اجباری و مورد نیاز  برگزار شود.

گفتنی است در جشنواره هجدهم خیرین مدرسه ساز شهرستان سیریک احداث 5مدرسه شش کلاسه ، یک واحد آموزشی 3کلاسه ، یک باب خانه معلم ، و احداث 8چشمه سرویس بهداشتی در آموزشگاههای شهرستان ، تعهد شد .

در این مراسم از 15خیرنیک اندیش مدرسه ساز با اهدای لوح یادبود جشنواره تجلیل شد