به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، غلامحسین شیری با بیان این مطلب در بازدید از پروژه های قشم گفت: قشم به دلیل جمعیت کمتر از 25 هزار نفر می بایست نظارت بر ساخت و سازهای آن توسط بنیاد مسکن صورت گیرد اما اداره کل راه و شهرسازی عهده دار نظارت عالیه آن شده است.

وی به مشکلات پیش روی پروژه های مهر قشم اشاره کرد و بیان داشت: مشکل عمده پروژه مسکن مهر قشم شبکه فاضلاب و راه های دسترسی است.

شیری ابراز امیدواری کرد، با برنامه ریزی هایی که صورت خواهد گرفت تلاش می کنیم مشکلات موجود را از طریق دستگاه های مسوول مرتفع کنیم.

  وی همچنین در دیدار با فرماندار قشم به قیمت بالای زمین در هرمزگان اشاره کرد و گفت: قیمت زمین در استان هرمزگان بسیار بالاست و در تلاش هستیم تا این حباب قیمت هارا بشکنیم.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه راه  روستایی اشاره کرد و افزود: در بخش راه خوشبختانه کارهای بسیار خوبی انجام شده است اما همچنان جاده های روستایی و شهری این شهرستان با مشکل کمبود علائم ایمنی و راهنمایی مواجه هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه برخی از محورهای قشم نیازمند روکش مجدد آسفالت هستند، گفت: راه و شهرسازی در بخش نگهداری جاده ها اعتبار لازم را برای جزیره قشم در نظر خواهد گرفت.

فرماندار قشم نیز در این دیدار گفت:  نگاه مردم به سمت مناطق گردشگری و توریسم است از این رو می طلبد جاده های ایمن و مناسبی در قشم احداث شود