به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،  محمدقویدل با بیان اینکه دو هزار و 230 دانش‌آموز پایه ششم برای ورود به مدارس نمونه دولتی به رقابت می‌پردازند، اظهارداشت: یک هزارو 58 دانش‌آموز دختر و یک هزار و 172 دانش‌آموز پسر پایه ششم برای کسب سهمیه ورودی پایه هفتم مدارس نمونه دولتی حضور نام نویسی کرده‌اند.

وی افزود: تعدادکل دانش‌آموزان پایه نهم متقاضی ورود به پایه دهم متوسطه دوم بیش از یک هزارو 570 دانش‌آموز است که از این تعداد بیش از 800 نفر دانش دختر و 771 دانش‌آموز پسر هستند.

قویدل تعدادکل حوزه‌های امتحانی را 15 حوزه اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: از این تعداد 10 حوزه امتحانی متعلق به دانش‌آموزان ورودی متوسطه اول و پنج حوزه امتحانی برای دانش‌آموزان متوسطه دوم در نظر گرفته شده است که در تاریخ 28 خردادماه سال جاری میزبان بیش از سه هزار و 800 دانش‌آموز می‌باشد.

مدیرآموزش وپرورش ناحیه یک بندرعباس اضافه کرد: در مجموع 180 دانش‌آموز دختر و پسر پایه ششم ابتدایی که بهترین عملکرد را داشته باشند مجوز ورود به مدارس نمونه دولتی را پیدا می‌کنند.

این مسئول تعداد مدارس نمونه دولتی متوسطه دوره دوم را چهار مدرسه عنوان کرد و گفت: تعداد 150 دانش‌آموز پسر و 150 دانش‌آموز دختر برای ورود به پایه دهم متوسطه دوم از بین آزمون دهندگان به این مدارس برگزیده می‌شوند.

قویدل تصریح کرد: قریب به 300 فرهنگی به صورت مستقیم در برگزاری این آزمون در سطح ناحیه یک دخیل هستند.

لازم به ذکر است در سال تحصیلی 94-95 بیش از 880 دانش‌آموز متوسطه دوره دوم و قریب به 550 دانش‌آموز متوسطه دوره اول در مدارس نمونه دولتی مشغول به تحصیل بودند.