به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مصطفی خادم بیان کرد: تامین فضای سبز جذاب و نشاط آور برای شهروندان وظیفه ذاتی این سازمان می باشد و کاشت هدفمند درختان با مشارکت شهروندان وهیات امنای مسجدامام رضا درماه مبارک رمضان در راستای حفظ و گسترش فضای سبز درون محلات و ارتقاء فرهنگ شهروندی صورت گرفته است.

ویتصریح کرد: در این طرح کارشناسان این سازمان ضمن حضور در مساجدومحلات و شناسایی افراد علاقه مند، اقدام به ارائه آموزش های اولیه و مشخص کردن گونه های گیاهی مورد نیاز جهت کاشت در محلات می نمایند.

خادم خاطرنشان شد: در این طرح، نهال توسط عوامل سازمان پارک ها و فضای سبز با مشارکت مردم درب منزل شهروندان کاشته شده و وظیفه آبیاری و نگهداری آن را شهروندان بر عهده می گیرند.

وی ابراز داشت: کارشناسان این سازمان نیز در طول سال با انجام بازدیدهای مختلف میدانی وضعیت نهال های کشت شده را بررسی و در صورت نیاز مشاوره لازم را به شهروندان ارائه می دهند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز بندرعباس تاکید کرد: همواره باید با اخذ تمهیدات و برنامه ریزی مدون، فرهنگ استفاده صحیح و نگهداری از فضاهای سبز شهری را در سطوح مختلف جامعه گسترش داد و به آن اهتمام ویژه ای داشت.