به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان،سید پرویز محبی با بیان  دور نخست برداشت میگو برداشت میگو پرورشی از اوایل تیر تا پایان آذر است پیش بینی کرد امسال 8 هزار تن میگو از مزارع استان برداشت شود که 12 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته است .

وی افزایش سطح زیر کشت ، استفاده از شبکه های هوادهی و غذا دهی خودکار را از عوامل افزایش برداشت میگوی پرورشی در استان هرمزگان عنوان کرد و افزود : میگو های برداشت شده از مراکز پرورش میگو در تیاب شمالی و جنوبی میناب ‌، کولغان بندرعباس ، سایه خوش بندرلنگه ‌، بندر مقام پارسیان ،یکدار،عدالت سیریک، جاسک و جزیره هنگام برداشت می‌شود.

محبی با بیان اینکه هرمزگان به علت شرایط آب و هوایی بسیار گرم و تکثیر بیشتر بچه میگو نخستین استانی است که میگوی پرورشی را در 2 دوره  طی یک سال برداشت می‌کند تشریح کرد: در دوره اول لارو میگو از اواخر اسفند در مزارع رها سازی و در تیر برداشت می شود و دوره دوم نیز از مرداد آغاز و برداشت آخر آذر است .

محبی گفت:میگوی پرورشی در هرمزگان از نوع وانامی است که از سال 88 به صورت آزمایشی در 20 هکتار از مزارع پرورش میگو پرورش یافت .

وی  افزود : کاهش هزینه های غذایی ، ضریب رشد و بازماندگی بالا ، مقاوم بودن به بیماریها و داشتن دوره رشد کوتاه تر نسبت به میگوهای دیگر از جمله ویژگی های میگوی وانامی است .

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت : 20 درصد از میگوی برداشت شده به بازار کشور ارسال و 80 درصد نیز به کشورهای آسیای جنوب شرقی ، روسیه ، فرانسه ،عمان و امارات عربی متحده صادر می شود.

وی تصریح کرد : میگوی های صادر شده بستگی به اندازه میگو هر کیلو تا  5 دلار ارزآوری دارد.

گفتنی است هرمزگان با دو هزار و 126هکتار مزرعه پرورش میگو رتبه دوم تولید میگوی پرورشی را پس از استان بوشهر در کشور دارد.