به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، آیت ا... سیدروح الله صدرالساداتی در بازدید از واحدهای عملیاتی پالایشگاه بندرعباس با ظرفیتهای تولیدی، ذخیره سازی و اقدامات زیست محیطی این پالایشگاه آشنا شد.

وی پیش از بازدید از واحد های عملیاتی با حضور در مسجد پالایشگاه با جمعی از کارکنان پالایشگاه بندرعباس دیدار و از تلاش در راستای تامین انرژی کشور قدردانی کرد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری در جمع کارکنان پالایشگاه بندرعباس گفت: دنیای مادی نیز به مانند یک پالایشگاه است و انسان با تلاش و مجاهدت خود در برابر سختی ها ناخالصی ها را از خود جدا می کند.

آیت ا... صدرالساداتی افزود: انسان یک حقیقت ازلی است که هم اکنون در دنیا گرفتار است و در تلاش است تا با مجاهدت حجابها را کنار بزند و خود را بشناسد.

وی با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: رمضان فرصتی برای خالص شدن است و خداوند با عبادتهای ویژه ای که در این ماه قرار داده است سبب پالایش انسان و خود شناسی می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز در دیدار با نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ظرفیتهای پالایشگاه بندرعباس گفت: این پالایشگاه با ظرفیت پالایش روزانه 350 هزار بشکه نفت خام سنگین و میعانات گازی 18 درصد از انرژی کشور را تامین می کند.

مهندس نامور افزود: شرکت پالایش نفت بندرعباس علاوه بر توجه به مسئولیتهای تولیدی به منظور تولید مستمر فرآورده های نفتی با  کیفیت، توجه ویژه ای نیز به مسئولیتهای اجتماعی در رابطه با جامعه در استان هرمزگان دارد و در این راستا اقداماتی از قبیل ایجاد شغل و جذب نیروهای بومی ، تامین برخی نیازهای بهداشتی درمانی هرمزگان و زیرساختهای آموزشی و مشارکت در برنامه های فرهنگی را انجام داده است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات زیست محیطی پالایشگاه گفت: توسعه فضای سبز، کاهش ضایعات و کاهش گازهای خروجی به کمتر از حد استانداردهای تعیین شده از سوی سازمان محیط زیست و اجرای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین بر اساس استاندارد یورو پنج از اجمله طرحهای این شرکت در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست است.