به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان؛ حوریه حاجی‌زاده معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس ضمن ارائه توضیحاتی در این خصوص گفت: یکی از طرح‌های وزارتی مقطع ابتدایی پروژه‌های علمی دانش آموزان در قالب جشنواره جابر ابن حیان می‌باشد.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را پرورش خلاقیت و استفاده بهینه از امکانات موجود و بالا بردن اعتماد به نفس دانش آموزان دانست و افزود: اجرای این قبیل برنامه‌ها باعث تشویق آن‌ها به کارهای جمعی و گروهی و آمادگی برای شرکت در جشنواره خوارزمی سال‌های آتی می‌باشد.
حاجی‌زاده افزود: این جشنواره ابتدا به‌صورت نمایشگاهی و در قالب گروه‌های همیار با شرکت بیش از هزار و 400 دانش‌آموز و 817 طرح در سطح آموزشگاهی و منطقه برگزار شد که از بین این طرح‌ها 12 طرح با عناوین (طراحی و ساخت) و (آزمایش) به مرحله استانی راه یافتند.
وی تصریح کرد: در مرحله استانی نیز از بین 108 طرح ارسالی مناطق و نواحی 22 گانه استان، 5 طرح، جواز حضور در مرحله کشوری را کسب کردند که محمدحسین حمزه پور دانش‌آموز خلاق پایه ششم دبستان غدیر خم موفق شد با ساخت پرگار الکتریکی جزء 5 نفر راه‌یافته به مرحله کشوری باشد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: هدف از ساخت این دستگاه، سهولت در امر یادگیری بهتر و کشیدن خطوط دایره‌ای شکل عنوان‌شده است و یکی از مزایای این طرح استفاده از ابزارهای ارزان‌قیمت و سهل‌الوصول می‌باشد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیر دبستان غدیر خم، ناظر علمی، معلم راهنما و خانواده‌ی دانش‌آموز، برای دانش‌آموز ساعی آرزوی کسب موفقیت در مرحله کشوری نمود.