به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، "سید فاضل حیدری بلوکی" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است که مأموریت اصلی آن پوشش کارگران مزد و حقوق بگیر (به صورت اجباری) و صاحبان حرف و مشاغل آزاد (به صورت اختیاری) است.

وی ضمن تشریح اقدامات شاخص یکسال گذشته این سازمان در استان هرمزگان گفت: مهم ترین اقدام صورت گرفته طی مدت یاد شده، طرح ساختار نوین ارائه خدمات در شعب با هدف سرعت بخشی به ارائه خدمات، استفاده متوازن از توان نیروی انسانی، افزایش توان پاسخگویی به مراجعان، بهره گیری از بستر الکترونیکی ایجاد شده در سیستم ها اجرایی شد.

حیدری از برنامه ریزی این طرح در قالب سه فاز مجزا سخن به میان آورد و افزود: فاز یک طرح ساختار نوین خدمات در شعب میناب و بندر خمیر به صورت پایلوت کلید خورد که در این فاز چند‌پیشگی در هر یک از واحدها به طور مجزا (فنی، مستمری، نامنویسی و ...) انجام شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان اجرای فاز یک این طرح در کلیه شعب استان را ازجمله  برنامه های سال 95 این سازمان دانست و گفت: مقدمات اجرایی این طرح شروع شده است. همچنین شعب پایلوت پس از اجرای کامل فاز یک هم اکنون در حال آماده سازی برای اجرای فاز دوم هستند.

وی از پرداخت متمرکز مستمری ها و همچنین مقرری بیمه بیکاری طی یکسال گذشته در استان هرمزگان سخن گفت.

حیدری با اشاره به اختصاص شماره تأمین اجتماعی «SSN» گفت: این شناسه بین المللی عددی ده رقمی است که در فرآیند نامنویسی متمرکز به مخاطبان تخصیص می یابد و نهصد میلیون مخاطب را پوشش می دهد.

وی در خصوص منحصر به فرد بودن SSN و تخصیص آن به یکایک مخاطبان اعم از اصلی ، تبعی وکارفرما نیز توضیحاتی ارایه داد و افزود: شناسایی دقیق مخاطبان از طریق تعامل برخط با پایگاه های ملی ( ثبت احوال ، اتباع بیگانه ، پست و ... ) از جمله ویژگی های این طرح است.

این مقام مسئول بیان کرد: ضرورت درج عناوین شغلی بیمه شدگان در لیست های پرداخت حق بیمه از جمله اقداماتی است که طی یکسال گذشته به مخاطبان اطلاع رسانی شد.

حیدری بلوکی خاطرنشان کرد: هیات تجدید نظر در اداره کل تامین اجتماعی استان به منظور رسیدگی به شکایات و اعتراضات کارفرمایان در راستای ماده 42 و 43 قانون تأمین اجتماعی و تسریع در پاسخگوئی به کارفرمایان طی این مدت راه اندازی شد.

به گفته وی، اجرای طرح مکانیزه درخواست سوابق رانندگان جهت تسریع در ارائه خدمات به بیمه شدگان از دیگر اقدامات صورت گرفته طی یکسال گذشته بوده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشریح برخی اقدامات انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی در کارگروه رفع موانع تولید استان اظهار داشت: تقسیط بدهی کارگاهها، همکاری و ایجاد تنفس جهت دریافت لیست و ارائه خدمات به بیمه شدگان بدون دریافت وجه ، اخذ مجوز از ستاد مرکز جهت تقسیط بیش از 36 قسط برای کارگاههای بحران دار استان، پیگیری اجرای مصوبه بخشودگی جرائم، رفع انسداد حساب و دریافت لیست به مأخذ 7 درصد سهم بیمه شده از جمله دستاوردهای حاصل شده در این زمینه می باشد.

وی در پایان ضمن اشاره به برگزاری آزمون استخدامی در سال 1394 در استان گفت:  اقدامات اولیه جهت بکارگیری 60 نفر نیروی انسانی جدید طی سال گذشته به انجام رسید که 25 درصد از مجوز استخدام به فرزندان شهدا وجانبازان اختصاص داشت.