به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان: در راستای تحقق اهداف برنامه اجرایی سال 1395دادگستری کل استان هرمزگان و به منظور توجه ویژه به حقوق شهروندی ، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید سر زده از مجتمع  شهید بهشتی بندرعباس،ضمن مشاهده روند رسیدگی ها در شعب مختلف این مجتمع ، ازسوی  مسئولین  مربوطه در جریان نحوه رسیدگی و میزان آمار ورودی پرونده  به  این مجتمع ، به ویژه  شعب تازه تأسیس  حقوقی و خانواده  قرار گرفت.

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در  ادامه ،  ضمن دیدار صمیمانه و  رو در رو  با کارکنان و مراجعین مجتمع  شهید بهشتی بندرعباس ، با اعلام رضایت از عملکرد قضات و کارکنان این مجتمع، دستورات لازم را به منظور تسریع در روند رسیدگی ها و رفاه حال  مراجعین ،صادر نمود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری ، در جریان این بازدید، یکی از مهمترین سیاست ها و راهبردهای ابلاغی از سوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران  را  بهبود  وضعیت بهره وری در دستگاه قضایی  بیان نمود و در ادامه تصریح کرد : خوشبختانه دادگستری استان هرمزگان با عملکرد جهاد گونه کارکنان خویش ، به لحاظ  بهبود بهره وری نیز در کنار  سایر شاخص ها ، موفق به کسب رتبه های  ممتازی  در میان دادگستری های سراسر کشور گردیده است.

 رئیس شورای عالی قضایی استان هرمزگان، در ادامه خاطر نشان کرد:یکی از برنامه های  راهبردی دادگستری کل استان هرمزگان  ،برنامه ریزی در جهت کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها می باشد که در همین راستا در سال 1394 میانگین وقت رسیدگی به پرونده ها از 128روز به 103 روز کاهش یافته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ، همچنین افزود :در بسیاری از حوزه های قضایی رسیدگی به روز  می باشد و برخی از پرونده ها در همان ماه اول ،پس از رسیدگی و صدور حکم به مختومه شدن می انجامند و در برخی از حوزه های دیگر به لحاظ کثرت پرونده ،پیچیدگی پرونده ها و لزوم احقاق حق و همچنین نیاز به انجام تحقیقات بیشتر ،وقت بیشتری برای  رسیدگی به پرونده ها مصروف می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری اظهار داشت: بهبود وضعیت خدمت رسانی و تسهیل مراجعات مردم به واحدهای قضایی نیز به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان در زمره مهمترین اهداف و برنامه‌های دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اعلام کرد :با پیگیری های صورت گرفته از سوی دادگستری کل استان و با موافقت ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، در سال 1395 تعداد محاکم تجدید نظر استان از هفت شعبه به ده شعبه و تعداد شعب حقوقی نیز از ده شعبه موجود به چهارده شعبه افزایش یافته است.

 مقام عالی قضایی استان هرمزگان در ادامه بیانات خویش از آغاز به کار شعبه چهارم دادگاه انقلاب و درنتیجه افزایش تعداد شعب دادگاه انقلاب از سه شعبه به چهار شعبه و  همچنین راه اندازی شعبه 108کیفری  و فعالیت چهار شعبه مربوط به امور خانواده در دادگستری شهرستان بندرعباس خبر داد.

 حجت الاسلام والمسلمین اکبری ابراز امیدواری نمود: افزایش شعب رسیدگی کننده در مجموعه دادگستری استان هرمزگان  موجبات افزایش دقت و سرعت در رسیدگی ها و کاهش حجم تراکم پرونده ها را فراهم سازد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان این مطلب که مهمترین شاخص در بررسی عملکرد دادگستری های استان های کشور از سوی قوه قضائیه ،بررسی  نتیجه میزان رسیدگی به پرونده های قضایی می باشد ، این موضوع را ماحصل عملکرد یکساله دستگاه قضایی هریک از استانهای کشور اعلام کرد و در ادامه بر لزوم اتخاذ تمهیدات مناسب  به منظور ادامه این روند صعودی در  مجموعه دادگستری هرمزگان تأکید کرد.

  شایان ذکر است :حجت الاسلام و المسلمین اکبری در جریان این بازدید با حضور در شعب قضایی مجتمع  شهید بهشتی از نزدیک بر حُسن انجام امور، نظارت و از تلاشهای انجام شده از سوی کارکنان این مجتمع  تقدیر کرد.

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با برخی از مراجعه کنندگان مجتمع شهید بهشتی بندرعباس ، از نزدیک گفتگو نمود و پس از استماع درخواست های ایشان، دستورات لازم را در جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات آنها صادر کرد.