به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، متن این پیام بدین شرح است:

24 مرداد ماه متقارن با 11 ذی القعده 1437 و روز عید میلاد خجسته حضرت علی بن موسی الرضا(ع) که بنام ضامن آهو و روز محیط بان مزین شده است،فرصت مغتنمی است که از زحمات و تلاش های محیط بانان عزیز که حافظان راستین عرصه ها و مواهب لایزال الهی هستند و به عنوان پاسداران طبیعت با عشق و علاقه از عرصه های طبیعی و زیست بوم های حیات بخش استان و گونه های گیاهی و جانوری و ارزش های تنوع زیستی حفاظت و حراست نمایند تشکر و قدردانی نمایم.

محیط بانان  تقش تاثیرگذار و مهمی در حفظ و حراست از محیط‌ زیست و عرصه های طبیعی کشورمان را بر عهده دارند،بطوریکه اگر محیط بانان نبودند حیات وحشی وجود نداشت.

از این رو این مناسبت بهانه ای است تا از تلاشهای شبانه روزی محیط بانان این پاسداران و حافظان محیط زیست و تمامی تلاشگران عرصه خدمتگزاری به طبیعت و دوستداران محیط زیست که سرسبزی ایران اسلامی همواره مرهون جانفشانی و ایثار آنان بوده تقدیر و تشکر نموده ، یاد و خاطره محیط بانان و شهدای محیط زیست که با خون خود طبیعت سبز ایران اسلامی را آبیاری نمودند و در صیانت از ارزش های لایزال الهی جان خود را نثار کردند، گرامی می دارم.

و از درگاه ایزد منان برای کلیه محیط بانان آرزوی سعادت سلامتی و توفیق روز افزون در راه پاسداری و حفاظت از محیط زیست را از درگاه خداوند متعال آرزومندم.