به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، مرتضی شیخ زاده در جمع خبرنگاران گفت: این رادیو به عنوان یک رادیوی اینترنتی (پادکست) با هدف اطلاع رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مردم و ایجاد روحیه امید و زندگی درجامعه در قالب رسانه ای نو و فراگیر برای شفاف سازی فعالیت های دولت ، پاسخگویی مسئولین به مردم و همدلی هر چه بیشتر ساکنان جزیره با مسئولان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: علاقمندان رادیو آوای قشم می توانند با مراجعه به سایت سازمان منطقه آزاد قشم به آدرس www.qeshm.ir  و یا کانال تلگرام  https://telegram.me/QeshmFreeArea شنونده برنامه های این رادیو باشند.
به گفته مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، رادیو آوای قشم به طور آزمایشی هر جمعه با تولید و انتشار یک برنامه رادیویی کار خود را آغاز می کند.
وی از پرداختن به موضوعات اقتصادی که به مباحث گوناگونی از جمله تکنیک های کاربردی موفقیت در کسب و کار و گفت وگو با فعالان اقتصادی موفق و کار آفرینان مربوط می شود به عنوان یکی از موضوعات مهم این رادیو نام برد.
شیخ زاده ادامه داد: گفت و گو با مسئولان ورزشی جزیره و اطلاع رسانی ویژه برنامه های این حوزه در قالب برنامه سوت و همچنین معرفی شعرای جزیره و شعرخوانی در قالب برنامه قندپارسی از دیگر محورهای رادیو آوای قشم می باشد.
وی افزود: معرفی ژئوسایت های تنها ژئوپارک خاورمیانه در قشم که به زودی با تائید کارشناسان یونسکو در زمره ژئوپارک های جهانی قرار می گیرد نیز از دیگر موضوعات مهمی است که در رادیو آوای قشم در مورد آن صحبت خواهد شد.
کتاب گویا، تیتر داغ، مردم و مسئولان، کاردستی و علم آفرینان نیز از دیگر آیتم های این برنامه رادیویی هستند که مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم از آن به عنوان دیگر موضوعات مورد توجه در رادیو آوای قشم نام برد.
شیخ زاده یادآور شد: خواندن بخشی از کتاب های نویسندگان جزیره قشم در قالب کتاب گویا، بررسی تیتر های مهم جزیره به عنوان تیتر داغ، طرح مشکلات مردم و پاسخ مسئولان به سئوالات مطرح شده در قالب گفت و گوی مردم و مسئولان نیز در این رادیو با هدف خدمت به مردم بررسی می شود.
وی گفت: معرفی صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره قشم تحت عنوان کاردستی و گفت و گو با نخبگان علمی و بیان دستاوردهای جدید حوزه علم و دانش در جزیره قشم به عنوان برنامه علم آفرینان نیز در این برنامه رادیویی دنبال می شود.
طبق تفاهم منعقد شده بین صداوسیمای مرکز خلیج فارس و سازمان منطقه آزاد قشم گلچینی از محتوای این رادیو در شبکه سراسری رادیو خلیج فارس بصورت منظم پخش خواهد شد.
تمامی علاقمندان به حضور در این رسانه می توانند با مراجعه به اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم و ارائه رزومه هنری و ویا تکمیل فرم های مربوطه مرتبط با شناسایی استعداد رسانه ای ، در امر تولیدمحتوای این رسانه فراگیر همکاری داشته باشند