به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، روز دوشنبه در حاشیه آئین افتتاح این شعبه ، روح الله آبداریان مدیر کل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان گفت: نمایندگی تعزیرات حکومتی قشم حول سه محور رسیدگی به پرونده های مربوط به خدمات کالا، بهداشت، دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز رسیدگی فعالیت می کند.

روح الله آبداریان اضافه کرد: باوجود فعالیت سازمان تعزیرات حکومتی از سال 1373، متاسفانه شهرستان قشم تاکنون نمایندگی دائمی این نهاد را نداشته است و فقط در یک محدوده زمانی کوتاه از طریق یک شعبه ویژه، موضوعات مربوط به قاچاق کالا و ارز این شهرستان بررسی شده است.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان، حدود پنج درصد پرونده های سال گذشته این نهاد در استان با حدود 500 پرونده مربوط به شهرستان قشم بود که بیشتر آن به قاچاق کالا و ارز مربوط می شود.

آبداریان گفت: به طور قطع رسیدگی به جرایم مختلف از جمله گرانفروشی کالا و به ویژه مایحتاج عمومی مردم با جدیت از طریق این نمایندگی دنبال می شود و مردم می توانند شکایات خود را از طریق سامانه 3009651 و یا به صورت حضوری پیگیری کنند.

وی یادآوری کرد: دستگاه هایی همچون اداره کل غذا، دارو و استاندارد، صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان و اداره دامپزشکی شهرستان قشم به عنوان ضابط این سازمان در مبارزه با موارد یاد شده با نمایندگی تعزیرات حکومتی شهرستان قشم همکاری می کنند