به  گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، عیسی باقرزاده همایی مدیرکل استاندارد هرمزگان گفت: به همت کارشناسان نظارت بر اجرای استاندارد این اداره کل در بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی در شهر بندرعباس مقادیر قابل توجهی خیارشور و آب معدنی فاقد نشان استاندارد شناسایی و توقیف شد.

با قرزاده عنوان کرد : در بازرسی های صورت گرفته توسط کارشناسان نظارت بر اجرای استاندارد 216 کیلوگرم خیار شور که در 27 ظرف هشت کیلویی بسته بندی شده بود را شناسایی و از دسترس عموم خارج شد.

 وی در ادامه افزود: در ادامه بازرسی های صورت گرفته توسط کارشناسان این اداره کل  تعداد 120 بطری آب معدنی فاقد نشان ملی استاندارد شناسایی و معدوم گردید.

وی تاکید کرد: از عموم شهروندان تقاضا می شود برای سلامتی خود و خانواده از خرید محصولات فاقد نشان ملی استاندارد جدا خودداری نمایند زیرا بر فرآیند تولید این محصولات هیچ نظارتی صورت نمی گیرد.

مدیرکل استاندارد هرمزگان در پایان خاطر نشان کرد: همشهریان عزیز برای اطمینان  از صحت محصولات مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران می توانند کد ده رقمی درج شده در پایین نشان ملی استاندارد را به سامانه پیامکی 10001517 ارسال نمایند و از صحت استاندارد بودن محصول مورد نیاز خود آگاهی یابند.