به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان ، اخلاقی مدیرعامل سازمان گفت : با آغاز مهرماه و بازگشایی مدارس ، یکی از دغدغه های والدین ایاب و ذهاب فرزندانشان به مدرسه است و موضوع سرویس مدرسه ، نرخ آن ،امنیت و ایمنی خودروها، صلاحیت رانندگان و …  از مواردی است که ذهن والدین را به خود مشغول می کند . اخلاقی افزود استفاده از رانندگان قانونمند و توجه به سرویس حمل و نقل دانش آموزی علاوه بر ایجاد اشتغال ، استفاده از وسایل نقلیه مناسب تا حد زیادی می تواند ضریب امنیت و و ایمنی دانش آموزان را تامین کند .

وی افزود : با توجه به پیش رو بودن بازگشایی مدارس ،الزامی است تا والدین از شرکتهای مورد تائید سازمان تاکسیرانی و آموزش و پرورش برای انتخاب سرویس مدارس اقدام کنند. مجوزهای صادر شده برای خودروهای سرویس مدارس براساس شرایط و ضوابط و بر مبنای هماهنگی های انجام با اماکن ،پلیس راهور و آموزش و پرورش صادرشده است و تمام خودروهای ساماندهی شده در شرکت های مورد تائید ،دارای بیمه نامه و معاینه فنی هستند . مدیرعامل سازمان با بیان اینکه نرخ های تعیین شده برای این شرکتها مصوب شورای ترافیک استان رسیده است توصیه کرد : اولیاء برای حفظ امنیت و آسودگی خاطر فقط از خودروهای مجوزدار تحت پوشش شرکتهای سرویس مدارس استفاده کنند. وی تاکید کرد استفاده از رانندگان متعهد ،اخلاق مدار ، توانمند و نیز استفاده از خودروهای سالم از ضرورت هایی است که در برنامه ریزی و ساماندهی فعالیت سرویسها در نظر گرفته شده است . و رانندگان سرویس مدارس نیز باید مدارک شناسایی و خودرویی معتبر ،بیمه های شخص ثالث  و بدنه، کارت معاینه و در نهایت برچسب و کارت سرویس مدارس همراه داشته باشند.

اخلاقی بابیان اینکه دو نهاد خانواده و مدرسه در تامین سلامت دانش آموزان نقش موثری دارند افزود: نظارت بر تمامی سرویس های حمل و نقل دانش آموزان از وظایف سازمان تاکسیرانی است . امیدواریم با برنامه ریزیهای انجام شده و توجه خانواده ها در انتخاب سرویس مدارس ، امنیت و سلامت دانش آموزان بیش از پیش افزایش یابد .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: