به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، مهدوی کیا روز شنبه در بدو ورود و در فرودگاه بین المللی قشم در یک گفت وگوی کوتاه خبری، سفر به این جزیره را برپایی اردوی آکادمی " کیا " و همچنین ارزیابی امکانات ورزشی و استعدادهای فوتبال قشم برشمرد.

وی گفت: استعدادیابی برای گروه پایه در فوتبال کشورمان مهمترین رکن برنامه آکادمی " کیا " است و امیدواریم این سفر موجب فراهم شدن اتفاقات خوب در ورزش پایه فوتبال فرزندان این نقطه از کشورمان باشد.
مربی تیم نونهالان هامبورگ آلمان با اعلام اینکه در ایران افراد توانمند در رشته های مختلف ورزشی به ویژه فوتبال بسیار زیاد هستند، گفت: با مدیریت دقیق می توانیم استعدادهای درخشان ورزشی را شناسایی کنیم و از مسیر حوزه ورزش علاوه بر معرفی بهتر ایران به نقاط مختلف جهان، جوانان کشورمان را در مسیر موفقیت یاری کنیم.
مهدوی کیا، با تقدیر از نگاه مثبت و حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای توسعه ورزش در این جزیره و شرایطی که برای حضور آکادمی " کیا " در این منطقه فراهم شده است، گفت: ایجاد زمین های ورزشی متعدد در محلات قشم و همچنین در روستاهای این جزیره پهناور نقش مهمی در سلامت جوانان و آینده سازان کشور خواهد داشت.
بنا به این گزارش، مهدی مهدوی کیا اسطوره فوتبال کشورمان به هادی مهدوی کیا و چهار تن از مربیان آکادمی " کیا " و 31 بازیکن این مجموعه امروز (شنبه 15 آبان ماه) برای برگزاری اردوی پنج روزه از طریق مسیر هوایی وارد جزیره قشم شدند.
مهدوی کیا امشب راس ساعت 20  در یک سمینار با حضور مسئولان مختلف و علاقمندان به فوتبال از سرتاسر جزیره در تالار وحدت شهر قشم شرکت می کند و ساعت 10 صبح فردا (یکشنبه) نیز در همین محل و در نشست با اصحاب رسانه قشم، پاسخگوی سئوالات خبرنگاران خواهد بود.
جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت و حدود 120 هزار نفر جمعیت در جنوب ایران واقع شده است.