به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در دویست وششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: باتوجه به ظرفیت های متعدد در شهر بندرعباس، باید به فکر ایجاد کدهای درآمدی جدید در مجموعه شهرداری باشیم.

وی گفت: عملکرد شهرداری مبتنی بر درآمد وهزینه است و یکی از ارکان رویکردهای بودجه این بود که شهرداری با توجه به رکود در ساخت وسازها کدهای درآمدی جدیدی تعریف کند.

سالاری افزود: رویکرد بودجه شهرداری به سمت درآمدهای پایدار و بخشهایی از درآمدها وعوارضی که منجر به ساخت وساز نیست برود و در راستای اقتصاد مقاومتی در شهرداریها باید وابستگی به ساخت وسازها کمتر باشد.

رئیس شورای شهر بندرعباس در ادامه بیان کرد: الزام شهرداری بر اعمال مدیریت بر هزینه ها و افتتاح حسابداری تعهدی و مشارکت مردم در حقوق شهروندی، عوارض شهروندی و شناسایی فرصتها و ظرفیتهایی درمحلات مختلف در بخشهای اقتصادی، اجتماعی و...یکی از سیاستهای بودجه ای شهرداری است.

سالاری با اشاره به ممیزی کردن ساختمانها در شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: ممیزی کردن ساختمانها و املاک در شهر بندرعباس یکی از تعهدات شهرداری بندرعباس است که دراکثر کلان شهرها آغاز شده است و با ممیزی کردن ساختمانها، فضاهای تجاری واداری می توان مشخص کرد که ساختمانهای موجود پایان کار دارند یا خیر؟ و اینکه آیا کاربریهای از قبل مشخص شده دراین ساختمانها رعایت می شود یا خیر؟

وی گفت: ممیزی کردن ساخت وسازها وفضاهای تجاری،آموزشی و اداری یک عامل خوبی برای کسب درآمدهای جدید است.

سالاری در پایان بیان کرد: امیدواریم که شهرداری توانسته باشد شاخصهای اقتصادی در اقتصاد مقاومتی ایجاد نموده و در فرصت باقی مانده از عمر شورای چهارم  تمام توان و ظرفیت خود را بکار بگیریم تا فرصتهایی که مغفول مانده است احیاء شود.

در ادامه قائم مقام شهردار و اعضای شورای شهر نیز به بحث و بررسی در خصوص درآمدهای شش ماهه اول امسال شهرداری بندرعباس پرداختند.