به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان،دکتر غریب زاده از تامین 17 رشته تخصصی آسیب شناسی ، ارتوپدی ، بیهوشی ، داخلی ، داخلی اعصاب ، عفونی ، قلب و عروق ، جراحی ، جراحی مغز و اعصاب ، ارولوژی ، چشم ، ENT ، رادیولوژی ، زنان ، اطفال ، طب اورژانس ، دندانپزشکی خبر داد .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ابتدای مراسم  ضمن خوش آمد گویی به پزشکان با اشاره به سخن شادروان دکتر قریب گفت : اگر پزشک هستی دیگر متعلق به خودت نیستی ، اگر متعلق به خودت هستی دیگر پزشک نیستی ؛ لذا ما متعلق به خودمان نیستیم و اگر متعلق به خودمان هستیم نمی توانیم طبابت کنیم .

وی با اشاره به کمبود پزشک متخصص در استان افزود : با حضور شما پزشکان که بی شک با هدف ارائه خدمات مطلوب و ارتقاء سطح سلامت مردم در استان تلاش می کنید ، بخش اعظمی از کمبود ها رفع خواهد شد .

دکتر آذین علوی فوق تخصص زنان و رییس گروه متخصصین زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اهمیت سلامت زنان و کودکان زیر 5 سال گفت : همان طور که شاخص زایمان طبیعی و سزارین برای وزارت بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است ، سلامت مادران و کاهش مرگ و میر مادران نیز از اولویت های مجموعه بهداشت و درمان کشور و استان است .

دکتر علوی ضمن تاکید همکاری و انجام مشاوره های درمانی فی مابین متخصصین گفت : پزشکان در خصوص مادران باردار پس از بررسی های لازم در صورت پر خطر بودن مادران حتما با انجام مشاوره و همکاری با سایر متخصصین و در صورت لزوم از طریق نظام ارجاع و یا انتقال سریع بیمار به مراکز درمانی فوق تخصصی اقدام کنند .

وی تصریح کرد : متخصصین کودکان و زنان می توانند بصورت تیمی فعالیت کنند ؛ تلاش ما این است از زمان کودکی و کهنسالی سلسله مراتب با تلاش پزشکی در تمام رشته ها بتوانیم سلامت عمومی جامعه را تضمین کنیم .

دکتر محسن محمدیان فوق تخصص خون و آنکولوژی در ادامه با ارائه مباحثی در خصوص بیماران تالاسمی و مادرانی که در طول بارداری با مشکل انواع کم خونی و یا نارساهای ارگانی مواجه هستند گفت : کم خونی شدید و خونریزی هنگام زایمان خطرات زیادی برای مادر و نوزاد به همراه خواهد داشت ؛ پس نبابراین باید در این خصوص بسیار حساسیت داشته باشید و زنان باردار  دچار کم خونی به دقت مراقبت قرار گیرند.

وی افزود:مادرانی که به هر دلیلی از جمله خونریزی و کم خونی نیازمند تزریق خون و فرآوردهای خونی هستند حتما مورد توجه ویژه قرار گیرند و در صورت نیاز به بررسی ها و درمانهای ،فوق تخصصی به مرکز سطح 3 ارجاع دهند.