به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، محمدرضا بی‌نیاز اظهار کرد: مهم‌ترین عامل برای رفع مشکلات استان و جبران برخی از کمبودهای فعلی، حفظ انسجام عمومی بخصوص در سطح نخبگان از جمله در میان نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی است .

وی با بیان اینکه اگر نمایندگان استان دفتر واحدی برای پیگیری مشکلات و پاسخگویی به مراجعات مردمی داشته باشند، بدون شک تحرک هر چه بیشتری برای توسعه استان با محوریت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی شکل می‌گیرد، افزود: باید اختلاف سلیقه‌ها را در مسیر توسعه استان کنار گذاشت و از توان نیروهای توانمند استان در مسیر ایجاد پیشرفت و آبادانی همه‌جانبه بهره برد .

عضو شورای شهر بندرعباس تأکید کرد: ما استانی هستیم که کانون تجارت و اقتصاد ایران به شمار می‌رود اما مرکز این استان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند که جز با همت نمایندگان و تلاش بیشتر مسؤولین استانی نمی‌توان آنها را رفع کرد .

بی‌نیاز گفت: اگر در درون استان برای حمایت از نیروهای توانمند محلی عزمی فراگیر نداشته باشیم بدون شک در حوزه‌های ملی به نیروهای استان توجهی صورت نخواهد گرفت بنابراین باید از درون استان صدایی واحد در حمایت از نیروهای توانمند استان شنیده شود .

وی درباره اولویت‌های توسعه شهری نیز بیان کرد: بندرعباس به عنوان شهری با بیش از 500 تا 600 هزار نفر جمعیت اعتبار کافی برای توسعه شهری در اختیار ندارد و چهره شهر نیز نشان می‌دهد که به نسبت دیگر شهرهای کشور که جمعیتی با همین تعداد دارند، عقب‌ مانده است و یکی از این عقب‌ماندگی‌ها و مشکلات حاد این شهر نیز مساحت 43 درصدی بافت‌های فرسوده از کل شهر است .

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: متأسفانه شوراها به لحاظ قانونی دارای اختیارات ویژه‌ای برای توسعه شهر نیستند و عمدتا سطح فعالیت و اقدام آنها به فعالیت شهرداری‌ها محدود شده است و این وضعیت در نوع انتظار مردم از شوراها نیز اثر گذاشته و انتقاداتی را در بر داشته است .

بی‌نیاز در عین حال از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس خواست تا اجازه ندهند در برنامه ششم توسعه نقش شوراها مورد غفلت قرار گیرد .