به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، مهندس فرزاد افشاری‌نژاد امروز در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ثبت احوال هرمزگان در حوزه‌های عمرانی، و طرح‌هایی همانند کارت هوشمند ملی و شناسنامه مکانیزه اظهار داشت: در حال حاضر سازمان ثبت احوال کشور با رویکردی نوین به انجام رسالت خود که همانا احراز هویت و اتقان اسناد هویتی است تاکید دارد.

وی با بیان اینکه گزارش های آماری ثبت احوال نقش مهمی در برنامه ریزی های کلان کشور دارد یادآور شد: سازمان ثبت احوال کشور با ارائه آمار دقیق و به روز نقش مهمی دربرنامه ریزی های توسعه ای کشور دارد.

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای افزود: با توجه به اهمیت کار و فعالیت ثبت احوال و پیش رو بودن رویدادهایی همانند انتخابات و نقش پررنگ این اداره کل در بحث های همانند احراز هویت ، از سازمان مدیریت و برنامه ریزی انتظار می‌رود،همکاری ویژه تری با این اداره کل در بحث تخصیص اعتبار به جهت تسهیل در انجام امور مرتبط و خدمت رسانی مطلوبتر به مردم استان داشته باشد.

مهندس افشاری‌نژاد افزود: در حال حاضر پروژه کارت هوشمند ملی که به عنوان یک طرح سراسری در کشور در دست اجراست، در هرمزگان از رویه خوبی برخوردار است و در این راه برای پاسخگویی به نیازها در آینده و در مقطع فراخوان عمومی خواهان راه‌اندازی ایستگاه‌های بیشتری جهت صدور کارت هوشمند ملی هستیم که نیاز به منابع اعتباری جدید دارد.

وی به اهمیت تجهیز و به روز رسانی امکانات در ادارات شهرستانی ثبت احوال اشاره و خواستار این شد که در اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای نیز ، ثبت احوال مورد مساعدت مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار گیرد.

صالح دریانورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان نیز در ادامه ضمن تبریک انتصاب مهندس افشاری‌نژاد به سمت مدیر کلی ثبت احوال هرمزگان ، ضمن آرزوی موفقیت برای وی در این جایگاه، اظهار داشت: امروزه بدلیل اهمیت ثبت بهنگام وقایع حیاتی ،نقش و جایگاه ثبت احوال بر هیچکس پووشیده نیست و ما نیز در استان با درک این اهمیت تا حد امکان حامی و پشتیبان این نهاد کاربردی هستیم.

وی در ادامه ضمن تقدیر از گزارش ارائه شده از عملکرد و وضعیت کلی ثبت احوال در استان، خاطر نشان کرد: در راستای رفع مسائل این اداره کل با دیدی باز و منطقی نگاه خواهیم کرد که امید است بتوانیم بخشی از درخواست‌های واصله را تامین کنیم.