به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، دنیا کریمی فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و بالابردن سطح آگاهی های عمومی جامعه برای توجه به کودکان کار را  از اهداف مهم آغاز این حرکت عنوان کرد و افزود : تجربیات ما در سفری که به کشور گرجستان داشتیم و رویارویی با وضعیت نامناسب تکدی گری کودکان ما را برآن داشت که در بازگشت به ایران با آغاز این حرکت توجه ویژه مردم و مسئولان را در زمینه کودکان کار در کشورمان جلب کنیم و بگوییم با درمان این مشکل بسیاری از آسیب های اجتماعی برطرف می شود.

آروین کریمی نیز با اشاره به آسیب های جسمی و روانی پیش روی کودکان کار در جامعه ابراز امیدواری کرد: مسئولان، با توجه بیشتر به مقوله کودکان کار ، برای کاهش این جمعیت و سامان دادن به آنها چاره اندیشی کنند.

غلامحسین رنجبر قائم مقام مدیر کل بهزیستی هرمزگان نیز با تقدیر از حرکت ارزشمند این زوج سنندجی ابراز امیدواری کرد این حرکت زمینه  ساز دیگر فعالیت های این زوج و سایر ورزشکاران عزیز در شناخت و آگاهی بخشی به عموم نسبت به آسیب های اجتماعی باشد.

گفتنی است آروین و دنیا کریمی  از 13 آذر ماه سال جاری نوار ساحلی جنوب از شوش در استان خوزستان تا بندرعباس به طول یکهزار و 700 کیلومتر را رکاب زده اند و طی اقامت سه روزه در شهر بندرعباس با تشکل های غیردولتی و مردم نهاد تحت نظارت بهزیستی دیدار خواهند داشت.