به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، ناصر حیدری پوری در نشست شورای هماهنگی مدیران سازمان جهاد کشاورزی در بندرعباس افزود : مدت اجرای قانون رفع تداخلات اراضی 2ساله است و باید دراین مدت تمام اراضی کشاورزی شناسایی و سند دار شوند.

وی تصریح کرد :با توجه به بررسی های صورت گرفته، روند شناسایی پلاک های اراضی کشاورزی و نقشه برداری آنها در استان بسیار کند است وباید با رفع مشکلات این روند را سرعت بخشید.

حیدری پوری عنوان کرد : بندرعباس ، حاجی آباد ، میناب ، رودان ، بستک ، بندر خمیر و قشم از مهمترین  شهرستان هایی هستند که قانون رفع تداخلات ارضی در آنها درحال اجرا می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در بخشی از سخنان خود با اشاره به بازارمحصولات کشاورزی استان اظهار داشت : طبق دستور وزیر جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی موظف است در موضوعاتی هم چون بازار محصولات کشاورزی ، قاچاق محصولات کشاورزی و معرفی مشتری به تولید کنندگان حوزه کشاورزی برنامه ریزی  کند.

حیدری پوری افزود: در سالهای اخیر در راستای بازار محصولات کشاورزی در استان باراندازهایی ایجاد شده است که باید با ایجاد صنایع جانبی  از جمله صنایع بسته بندی و فراوری در این باراندازها نقش آنها را درصادارت محصولات کشاورزی بیشتر کرد .

وی گفت : یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد بهره گیری از مشارکت مردم در فعالیت های کشاورزی در قالب باشگاه کشاورزان جوان است.

حیدری پوری اذعان کرد :نخستین باشگاه کشاورزان جوان در روستای سراح احمدی راه اندازی شد وباید از ظرفیت باشگاه کشاورزان جوان برای فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و کشاورزی بیش از پیش بهره برد .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ایجاد معیشت پایدار کشاورزان باید مورد توجه مدیران مراکز جهاد در سراسر استان قرار گیرد اظهار داشت : تولید محصول سالم ، تقویت حلقه های تولید ، توسعه گیاهان دارویی ، توسعه کشت محصولات استراتژیک از جمله گندم وکلزا باید در اولویت برنامه های مراکز جهاد کشاورزی سراسر استان باشد.

حیدری پوری افزود : با توجه به کشت پاییزه کشاورزان، مدیران جهاد کشاورزی مراکز استان مراقبت و اجرای مباحث فنی را دردستور کار خود قرار دهند تا کشاورزان در پاپان فصل برداشت دچار خسارت نشوند.