به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست صمیمانه با هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان، ضمن تبریک هفته هنر انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آوینی، اظهار داشت: در مورد هنر و زیبایی مطلب زیاد است تا آنجا که خداوند تبارک و تعالی نیز خود را دوستدار زیبایی معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه انبیاء نیز هنرمند بوده‌اند، اضافه کرد: اگر به مخلوقات نگاه کنیم می بینیم که همه چیز در طبیعت بر اساس هنر و زیبایی آفریده شده است و همه چیز در جهان هستی بر اساس فطرت و فطرت بر اساس زیبایی خلق شده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه برای بسیاری از برنامه ‌های فرهنگی در کشور و استان بودجه ‌ای در نظر گرفته نشده است، اظهار داشت: بخشی از بودجه‌ ها با کمک از سازمان‌های خصوصی تامین می‌ شود.

وی افزود: تنها 12 درصد از بودجه فرهنگی کشور در اختیار دولت است و مابقی بودجه فرهنگی کشور در اختیارات سایر سازمان ‌هایی است که تحت نظارت دولت نیستند.

جادری با بیان اینکه بودجه استان‌ها بسیار ناچیز است، اضافه کرد:‌ هنرمندان ما در بسیاری از بخش‌ها ناشناخته مانده ‌اند و نیاز است که برای پویایی این بخش و هنر، بیشتر کار و تبلیغات و هنر خود را معرفی کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: مشکلات حوزه هنری استان از جمله کمبود ساختمان، اعتبارات و رونق‌دهی به بازار تولیدات هنری خواهان پیگیری‌ها و رایزنی‌ها و همت است.

وی اضافه کرد: امروز یکی از دلایل بروز مسائل و معضلات اجتماعی، ریشه در ضعف امور فرهنگی و هنری دارد که مورد غفلت واقع شده و از همین روست که رسالت هنرمندان از سایر اقشار جامعه حساس تر است.

جادری با بیان اینکه زبان هنر، زبانی قوی و آبادگر است، افزود:‌ می توان با هنر بسیاری از مشکلات امروز جامعه را حل کرد.