به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،دکتر آمنه ماجدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان با توجه به شعار هفته سلامت که بر زندگی سالم همراه با نشاط و امید تأکید دارد، به افزایش شیوع افسردگی در جامعه که آسیب دهنده جدی زندگی سالم و با نشاط در جهان ایران می باشد اشاره داشت و عنوان کرد: داشتن زندگی سالم در گرو وجود جامعه سالم و پویا است.

دکتر ماجدی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان، طرح تحول نظام سلامت را به عنوان یکی از اقدام های مهم دولت یازدهم و وزارت بهداشت و درمان، در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند: «باید بگونه ای عمل کنید که بیمار جز دغدغه بیماری رنج دیگری نداشته باشد»، دانست و گفت: سرفصلی تازه در تاریخ سلامت کشور از سال 1393 آغاز شده که علاوه بر کاهش هزینه های پرداختی از جیب مردم، موجب کاهش قابل توجه در هزینه های درمان و افزایش کیفیت خدمات درمانی شده که این نیز افزایش رضایت مندی مردم را به دنبال داشته است.

 وی افزود: کیفیت خدمات و حضور متخصص مقیم در بیمارستان ها، از ملموس ترین موارد برنامه تحول نظام سلامت در حوزه درمان می باشد.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان پارسیان با تشریح اهداف برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، ابراز کرد: با افزایش سن جمعیت و تغییر سبک زندگی و عادت های روزمره مردم، هر روز برشمار افرادی که با بیماری های مزمن زندگی می کنند، افزوده می شود .به طور مثال سه عامل کم تحرکی، عادت های غذایی ناسالم و مصرف سیگار زمینه ساز بیماری های مزمن متعددی هستند. برنامه های تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، بر همین مبنا جهت پاسخگویی به نیاز امروز جامعه اقدام به تدوین و اجرای 15 عنوان برنامه مشخص با هدف افزایش سطح دسترسی آحاد جامعه به خدمات سلامت، افزایش کیفیت ارائه خدمات و مشارکت تک تک افراد  جامعه با انجام خود مراقبتی در حفظ و ارتقای سلامت خود و خانواده و اجتماع شکل گرفت.

دکتر ماجدی ابراز امیدواری کرد که با همکاری و همفکری و همراهی تمام دلسوزان نظام، انشاء الله شاهد جامعه سالم، پویا، برخوردار از رفاه جسمی، اجتماعی، روانی و معنوی باشیم.

در این دیدار، حاج آقا خنجی؛ امام جمعه اهل سنت شهرستان پارسیان ضمن تبریک هفته سلامت به متولیان سلامت، از اقدامات در حوزه بهداشت و درمان در دولت یازدهم تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: برای دستیابی به توسعه سلامت، می بایست همه ی ارگان های وابسته احساس مسئولیت نموده و مشارکت فعال داشته باشند.

حاج آقا خنجی با اشاره به وجود صنایع انرژی بر در شهرستان و ایجاد رونق اقتصادی، از مسئولین امر خواستار رعایت استانداردهای حرفه ای برای سلامت مردم شد و در پایان تأکید کرد که سلامتی، مقدم بر هر عامل دیگری در زندگی می باشد.