به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مسعود مهرانی در آیین سپاس معلم که در دبیرستان نمونه شهید دکترشهریاری   برگزار شد، ضمن تبریک روز معلم به فرهنگیان و دانش آموزان، یاد و خاطره معلم شهید مرتضی مطهری(ره) را گرامی داشت و عنوان کرد: این روز بهانه‌ای است تا به صورت ویژه اندکی در خصوص معلم تأمل کرده و از مقام شامخ آنان تجلیل به عمل آوریم و این نیز کمترین کاری است که می توان به پاس تلاش های دلسوزانه و ارزشمند این عزیزان در عرصه ی تعلیم و تربیت انجام داد.

وی اظهار کرد: جهت تکریم جایگاه والای معلم، کارشناسان حوزه ستادی به همراه مسوولین بومی محلی و با مشارکت و همراهی انجمن اولیا و مربیان مدارس بیش از 950 نفر از همکاران فرهنگی شاغل در مدارس این شهرستان با اهدای گل و شیرینی مورد قدردانی قرار خواهند گرفت.

مهرانی تصریح کرد: هدف از اجرای برنامه، بهره گیری از کلیه ی ظرفیت های موجود جهت احترام به جایگاه رفیع فرهنگیان خواهد بود تا در واقع نوعی تکریم به خوبی و ایثارگری های آنان داشته و گوشه ای از خدمتگزاری آنانی از همه هستی خویش مایه می گذارند تا نسلی تربیت شوند را جبران کرده باشیم.

به گفته مدیر آموزش و پرورش، افتخار معلمین این بوده که در این روز، استاد مطهری یکی از ارزنده ترین شخصیت جامعه بشری به شهادت نایل آمده و این مهم سبب گردیده تا این روز بنام این معلم شهید علم وادب نام گذاری شود.