به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دومین جلسه کمیته بحران با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ،قائم مقام ،فرمانده یگان حفاظت استان ،معاونین و روسای ادارات ستادی و جانشین یگان حفاظت استان و رییس اداره منابع طبیعی بندرعباس برگزار شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: تمام نیروهای شهرستانها و اداره کل در هر زمان باید آماده حضور فعال در عرصه های منابع طبیعی برای اطفای حریق باشند.

امید ذاکری افزود:نقاط بحرانی حریق شهرستان ها مشخص و به اداره کل اعلام تا تمهیدات لازم لحاظ شود و دستگاهای آتش خاموش کن بر روی خودروها نصب و مورد آزمایش قرار گیرد تا اشکال های فنی برطرف شود.

وی گفت: تمام نیروهای یگان حفاظت در صورت ایجاد حریق باید با تجهیزات کامل و لباس در محل حادثه حضور داشته باشندو موجودی انبار از نظر آماده به کار بودن وسایل اطفای حریق مورد بررسی قرار گیرد و تجهیزات موجود به خصوص کپسول های آتش نشانی در شهرستانها و اداره کل باید در محلی مناسب نگهداری و آماده ماموریت باشد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: لیست افراد کشیک شهرستانها تا پایان شهریور امسال مشخص و به یگان حفاظت استان ارسال شود و اخبار و گزارش های حریق به صورت صحیح از طریق یگان حفاظت استان جمع بندی و به روابط عمومی اعلام شود.

هماهنگی با انجمن کوهنوردان آتش نشان جهت استفاده از ظرفیت انجمن در مواقع ضروری برای مناطق صعب العبور ، نصب تابلو های هشدار دهنده همراه با سامانه 1504 در مناطق بحرانی و اجرای مانور اطفای حریق از دیگر مصوبات دومین جلسه کمیته بحران بود.